Provoz školy ve středu 6. 11. 2019

Kategorie:
Publikováno: 4.11.2019
Autor: pz

Ředitelství školy sděluje veřejnosti v souvislosti s možností celostátní stávky učitelů, že ve středu 6. 11. 2019 bude v této škole probíhat normální provoz jako každou jinou středu.

Stávka 2019 – prohlášení zaměstnanců školy.

 

Pro připomenutí…

V současné době nastupuje začínající plně kvalifikovaný učitel za 28 020,- Kč hrubého, po roce praxe může dostat 28 630,- Kč, po dvou letech 29 230,- Kč, další zvýšení nastává po šesti letech praxe na 30 400,- Kč, dále až po 12 letech praxe…

Tolik tarifní plat – pro učitele státem garantovaný příjem. Vše v hrubém. Nedivme se pak, že vystudovaní učitelé do škol nenastoupí. A mnoho jich z učitelské profese odchází. V Praze a okolí je velký výběr pracovních příležitostí za vyšší plat, případně jeho rychlejší zvyšování.

Osm či deset procent navýšení tarifů patří do slibů vlády, ale situaci neřeší. Stále budou učitelé výrazně podhodnocenou skupinou vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců.

Učitele ve školách je potřebné podpořit, jsou to “srdcaři”, kteří milují svoji práci.

Vzdělávání je prioritou každé vlády, bohužel nikoli finanční. Nejde jen o platy pedagogů, ale i o finanční prostředky na materiální vybavení a zajištění škol.

Možná by měli také vyjít do ulic i současní a hlavně budoucí rodiče dětí – budoucích žáků  … 🙂

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Návštěva Goethe institutu

  V pondělí 18.11.2019 se vydala skupina našich němčinářů z 9.A do německého Goethe Institutu na nábřeží Vltavy kousek za Národním divadlem. Cílem návštěvy bylo zjistit, co všechno tato instituce zájemcům …Více informací »
 • Aktuální odkazy pro naše – Vaše děti… Prevence není nikdy dost.

  Aktuální ODKAZY Policie ČR pro praktické využití a poučení: https://www.policie.cz/clanek/ncoz-informace-rady-doporuceni.aspx https://www.policie.cz/clanek/sayno-celoevropska-kampan-proti-internetovemu-sexualnimu-natlaku-a-vydirani-deti-rekni-ne.aspxVíce informací »
 • Podzimní prázdniny, volno pro žáky

  Připomínáme všem rodičům a  žákům původní informaci ze září pro týden od 28.10 do 1.11. 2019 – – pondělí státní svátek, úterý a středa podzimní prázdniny, čtvrtek a pátek volno …Více informací »
 • První školní den 2019

  Děkujeme všem rodičům našich žáků za důvěru v naši školu. Těšíme se na společné radostné zážitky v novém školním roce !!!Více informací »
 • První školní den 2019

  Milí žáci, vážení rodiče, v pondělí 2.9.2019 se tradičně sejdeme všichni – kromě 1. tříd – v 7.45 hodin před hlavní budovou školy, třídní učitelé – nebo momentálně zastupující učitelé …Více informací »
 • FIE – FEUERSTEINOVA METODA

    FIE – FEUERSTEINOVA METODA. V některých ročnících 1. i 2. stupně zahajujeme po pečlivé roční přípravě skupiny učitelů a školeních od září 2019 týdně jednohodinové vyučování takzvaného Feuersteinova instrumentálního …Více informací »