Anglická knihovna

811

“TEACHERS OPEN THE DOOR, BUT STUDENTS MUST ENTER BY THEMSELVES.”

Milí žáci, vážení rodiče, často se ptáte:

“Co máme doma dělat, abychom procvičili angličtinu? Rodiče mně nemohou pomoci – nikdy se anglicky neučili, nevím , jestli mluvím dobře, jestli dělám chyby… Domluvil bych se s rodilým mluvčím…?Máme shánět doučování..?”

Během posledních 10ti let se objevilo neuvěřitelné množství pomůcek, her , slovníků a návodů, zaměřených na výuku angličtiny a není jednoduché se v tom vyznat .

Přední světová nakladatelství

nabízejí velmi kvalitní zjednodušenou četbu. Tyto knihy, kterým se říká Readers, jsou určeny studentům s různou jazykovou přípravou od úplných začátečníků se slovní zásobou pouze 100 slov ( 100 headwords) až do slovní zásoby 2500 slov ( 2500 headwords) Tato čísla jsou vždy uvedena na obalu. Většina titulů je doprovázena audiopřílohou. Všechny tituly jsou namluvené v podání vynikajících britských umělců. Na konci knížky jsou otázky, cvičení a slovníček.

 

Knihy jsou malého formátu a proto číst nebo poslouchat nahrávku se dá kdekoliv, i na cestách. Čtením a poslechem zjednodušených příběhů máte možnost rozšířit si slovní zásobu, zlepšit dovednosti ve čtení, psaní, gramatice a poslechu, začnete v angličtině myslet , výrazně se zvýší i jistota při mluvení. Naučíte se vyjadřovat myšlenky jednoduchým způsobem. Učení v tomto případě vůbec není nuda!Při výběru knih je velmi důležité, aby nebyly zbytečně těžké a odpovídaly možnostem každého čtenáře.

 

Ráda odpovím na Vaše dotazy, týkající se četby v angličtině a poradím s výběrem knih podle posledních katalogů. Těším se na Vás ve školní anglické knihovně! S pozdravem, Ing. Lena Usakovská, vaše učitelka angličtiny a správce anglické knihovny ZŠ Ústavní.

“IF YOU GIVE A PERSON A FISH, HE WILL HAVE FOOD FOR A DAY. BUT IF YOU TEACH HIM HOW TO FISH, HE WILL HAVE FOOD FOR HIS WHOLE LIFE”.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky