Návštěva Goethe institutu

Publikováno: 19.11.2019

V pondělí 18.11.2019 se vydala skupina našich němčinářů z 9.A do německého Goethe Institutu na nábřeží Vltavy kousek za Národním divadlem. Cílem návštěvy bylo zjistit, co všechno tato instituce zájemcům nabízí.

Průvodkyně studenty provedla zejména po knihovně, představila jim možnosti
studia a kurzů  a také různé doprovodné akce v rámci institutu, který nese jméno velkého německého básníka.

Johann Wolfgang Goethe byl nejen básník, ale i prozaik, dramatik, historik umění a umělecký kritik, právník a politik, biolog a stavitel.

Zajímavá byla i historie budovy, která byla v průběhu minulého století také i německým velvyslanectvím.

Velkým zážitkem pro žáky byla interaktivní hra Actionbound Rallye na IPadech, kde měli hráči projít znovu celý Goethe institut a plnit různé úkoly. Vyhodnocení nás potěšilo. Skupinka tří našich studentek zvítězila v porovnání se všemi účastníky, kteří kdy v Goethe institutu tuto hru hráli!

Cestou zpět do školy jsme se shodli, že to bylo zajímavé dopoledne a že nás návštěva mile překvapila. V nejbližší době určitě využijeme pozvání na promítání německého filmu právě v  Goethe Institutu.

Michaela Robková.