Vjíždění do areálu škol automobilem

Kategorie:
Publikováno: 16.1.2019
Autor: pz

 

Vážení rodiče, kteří zajíždíte ke škole automobilem,

vážení ostatní partneři školy!

Upozorňujeme Vás tímto, že v rámci opatření ředitelství obou škol v areálu pro zajištění dopravního klidu uvnitř areálu škol Ústavní, Praha 8, byla dne 21.11.2018 ve spolupráci s příslušnými úřady provedena změna dopravního značení na vjezdu do areálu škol z ulice Hlivická.

Nové dopravní značení „Zákaz vjezdu motorových vozidel“ s dodatkovou tabulkou „Mimo vozidel s povolením ředitelství škol“ umožňuje vjezd do areálu pouze smluvním partnerům škol, službám typu pošta a podobně, vozidlům IZS, zaměstnancům škol a cyklistům.

Dodržování tohoto opatření je sledováno Městskou policií Praha 8 a místním oddělením Policie České republiky, Praha 8 – Bohnice.

Pro zlepšení bezpečného vysazování dětí z automobilů v ulici Hlivická a Ústavní základní škola podala příslušným úřadům žádost o zřízení vyhrazených míst pro zastavení typu „K + R“. Také je v plánu, že bude pro tyto účely zprovozněn původní vchod se schodištěm do areálu škol z ulice Ústavní. Další oficiální vstupy do areálu škol jsou branka u jídelny z ulice Hlivická a brána nad schodištěm z ulice Lodžská.

V žádném případě není oficiálním vchodem do areálu brána pro zásobování z ulice Hlivická za školní kuchyní.

V zájmu co největšího zklidnění dopravy v těsné blízkosti vjezdu do areálu škol apelujeme na všechny rodiče – zvažte, prosím, zda je opravdu nutné, aby Vaše dítě jezdilo denně nebo skoro denně do školy automobilem! Pokud i nadále nyní vjíždíte do areálu školy se svým automobilem, vážení rodiče, porušujete tím pravidla provozu na pozemních komunikacích. Ale to jistě samozřejmě všichni dobře víte.

Pro možnost vjíždění do areálu škol budou v průběhu příštího měsíce výše uvedeným skupinám přiděleny identifikační karty do automobilu s povolením vjezdu.

Děkujem všem za spolupráci a pochopení !!

 

V Praze dne 16. ledna 2019                                       Ředitelství ZŠ Ústavní, Praha 8.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky