Týden ve škole se záchranáři

Kategorie:
Publikováno: 10.12.2018
Autor: pz

 

Celý první prosincový týden byl v rámci PREVENTIVNÍHO PROGRAMU naší školy věnován akci „Když umíš, zachráníš“. Všichni žáci, od prvních tříd až po deváťáky, měli možnost absolvovat pod vedením profesionálních záchranářů ze vzdělávací společnosti Záchranáři kurz první pomoci.

 

Interaktivní program první pomoci byl rozdělen do teoretické a praktické části. Jednotlivé třídy postupně absolvovaly teoretickou část v učebně a praktickou část v areálu školy. Program zahrnoval i prohlídku sanitního vozu přímo ve škole, kde si žáci mohli prohlédnout a vyzkoušet záchranářské vybavení, nosítka a mnoho dalších pomůcek, které záchranáři používají ke své každodenní práci.

Během programu ošetřovali naši žáci různá poranění, krvácení, zlomeniny a prováděli nácvik neodkladné resuscitace a komunikovali se simulovaným dispečinkem záchranné služby. Závěrem programu prošli netradiční závěrečnou zkouškou, formou reálně namaskovaných poranění, které museli sami ošetřit.

Hlavním cílem profesionálních záchranářů je zbavit veřejnost strachu z poskytování první pomoci, protože při záchraně lidského života často rozhodují sekundy. A kde jinde začít s osvojováním základních znalostí první pomoci, než  právě ve škole.

 

Více informací na www.zdravotnici.cz

 

 

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky