Příběhy našich sousedů, ročník druhý + zvuk

Kategorie:
Publikováno: 23.11.2018
Autor: pz

V letošním školním roce vytvořili žáci z 9. B pětičlenný pracovní tým a zapojili se také do projektu Příběhy našich sousedů, který v Praze 8 vede paní Eva Mikulášková z organizace Post Bellum.

Vybrali jsme pamětníka, MUDr. Zdeňka Bašného, bývalého ředitele Psychiatrické nemocnice Bohnice. A proč právě jeho? Naše škola má areál nemocnice za “souseda”, proto nám přišlo zajímavé dozvědět se něco nejen o nemocnici a jejích projektech, ale i o životních osudech pana doktora Bašného.

V pátek 2. listopadu nastal “DEN R”, neboli plánovaný rozhovor s panem doktorem. Pan doktor Bašný nás před devátou ráno přivítal ve své lékařské pracovně na Proseku. Nachystali jsme diktafon, připravené otázky a rozhovor začal. Otázky jsme směřovali na dětství, rodinu, koníčky, studia, zajímala nás jeho cesta právě k psychiatrii. Odpovědi byly zajímavé, často i vtipné. V centru naší pozornosti bylo období, kdy se stal pan doktor ředitelem PN Bohnice, období, kdy se začaly pořádat festival Mezi ploty i další akce pro veřejnost, aby se život na našem sídlišti s léčebnou propojoval a aby občané ztratili často neodůvodněný strach z psychicky nemocných lidí.

Následovala příprava reportáže, nebylo snadné vybrat z celého rozhovoru zajímavé části tak, aby se vešly do tří minut. A ve čtvrtek 22. listopadu jsme se ocitli v budově Českého rozhlasu na Vinohradech, kde se nám věnovala profesionální redaktorka. Žáci postupně namluvili své části reportáže a celá reportáž pak byla sestříhána podle našeho scénáře.

PhDr. Ludmila Bartáková, vedoucí týmu.

S loňskými a postupně i letošními reportážemi z Prahy 8  se můžete seznámit všichni na stránkách www.pribehynasichsousedu.cz

 

naše reportáž:

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky