Říjen ve znamení vzdělávací kultury

Kategorie:
Publikováno: 8.11.2018
Autor: rk

5. října žáci 7. A navštívili v KD Ládví nový vzdělávací program PKF „Orchestr ve 3D“ určený starším žákům s tématem Hudba pro Prahu.

Skladbu pro netradiční obsazení dechových a bicích nástrojů a harfy zkomponoval skladatel Karel Husa pod dojmem událostí z 21. srpna 1968. Dnes patří k nejhranějším českým skladbám vytvořeným po roce 1950.Nejprve nám paní průvodkyně pořadem vysvětlila, jak a proč je sestaven orchestr, jak se složení vyvíjelo historicky. Poté si žáci mohli vyzkoušet hru na různé bicí nástroje a na harfu. Hudebníci těchto nástrojů a trumpetista nám vysvětlili taje a princip hry. Na závěr jsme mohli sledovat zkoušku orchestru.

 

9. října 8. ročníky a 9. B měly možnost vidět divadelní představení „Elektrický Emil“ v divadle GONG jako alternativní seznámení s učivem fyziky o historii stejnosměrného a střídavého elektrického proudu. Hlavním hrdinou děje je Emil Kolben, který během života potká jak Thomase Alvu Edisona, tak Nikolu Teslu.


 

Na konci měsíce 23. října žáci 7. a 8. tříd shlédli představení divadla Minaret „Démoni současnosti“, které aktivní formou upozorňovalo na nežádoucí vlivy dnešní doby na dospívající mládež. Hra předkládala sérii příčin a následků, o rozhodnutích, která nás dovedou tam, kam často ani nechceme. Děti mohly po představení o této problematice diskutovat s herci.


S potěšením lze konstatovat, že většina dětí odcházela z těchto programů spokojena. My pedagogové jsme také ocenili skutečnost, že jen malá část dětí nemá zkušenost s návštěvou divadelního či koncertního představení. Valná většina žáků přišla vhodně oblečena a z domova věděla, že během pořadu se neodchází na toalety, ani se při něm nesvačí a nezahání žízeň……… 🙂

Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky