Malá tajemství hory Fudži

Kategorie:
Publikováno: 5.6.2018
Autor: pz

Dne 18. 5. jsme pomáhaly paní učitelce s přípravou na Pikantní den, naše akce se jmenovala Malá tajemství hory Fudži. Také jsme se vžily do role učitele na 1. stupni.

 

Nejdříve jsme se bály, že děti budou zlobivé a nebudou poslouchat. Nakonec jsme se ale mýlily, protože si nás děti velmi oblíbily a byly na nás hodné. Ano, někdy byly hlasitější.

 

Během programu si děti vybarvovaly obrázky hory Fudži, potom jsme si všichni zkusili připravit a ochutnat japonský čaj Matcha a děti kreslily na magické podložky. Poté, co přijeli hosti z Japonské ambasády, jsme si ukázali, jak probíhá školní den prvňáka v Japonsku, zkusili jsme poskládat origami, vyzkoušeli jsme si kimona, pomazlili jsme se s robotickým tuleněm Parem, zahráli jsme si kendamu a dokonce nám ukázali, jak napsat naše jméno v katakaně (druh japonského písma).

 

Ke konci jsme dětem pustily ukázku ze známé japonské pohádky “Můj soused Totoro“. Když jsme odváděly děti k jídelnám mile nás potěšilo, že děti chtěly, abychom je odvedly i do družiny. Po cestě nás dokonce drželi dva chlapečci za ruku, což bylo opravdu roztomilé. Nakonec jsme pomohly paní učitelce uklidit třídu. Za naši snahu nám dala dárek v podobě japonské mince pro štěstí (za což jsme vděčné). Nám se program velmi líbil a vypadalo to, že dětem také. Takže doufáme, že se děti něčemu přiučily. A že si něco o Japonsku odnesly domů.

 

 

Napsala Tereza Picková a Adéla Werkmannová, 9. třída

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky