Materiály pro kosmické lodě

Kategorie:
Publikováno: 8.5.2018
Autor: rk

V závěru dubna měli žáci naší školy v ZŠ i v MŠ možnost pracovat jako vědečtí pracovníci, zaměření na vesmírný výzkum :-).

Ve spolupráci s projektem ESERO (European Space Education Resources Office, volně přeloženo „Evropská kancelář pro vzdělávání o vesmíru“); což je hlavní projekt Evropské vesmírné agentury (ESA), nám byly zapůjčeny sady pro zjišťování vlastností materiálů.

Úkolem žáků bylo zjistit, který materiál je nejvhodnější pro plášť vesmírné rakety. Děti si při laboratorních pracích vyzkoušely řadu dovedností – ověřování vodivosti materiálů, určování hmotnosti, ověřování magnetických vlastností materiálů, prováděly nárazové zkoušky, pozorovaly tepelnou vodivost materiálů…

                                                                                  Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky