Žáci sobě

Kategorie:
Publikováno: 31.1.2018
Autor: rk

V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.

 

Překvapivě jen velmi malé procento dětí vědělo, jaká povolání mají jejich rodiče (případně prarodiče či další příbuzní) a co je jejich konkrétní pracovní náplní. Velká většina dětí s velkými otazníky v očích volala s mým svolením rodičům, co že to vlastně dělají.Proto velmi oceňuji ochotu dětí, jejich rodičů a prarodičů, přiblížit svá povolání a koníčky ostatním. Velice děkuji všem, kteří jsou ochotni „obětovat“ svůj čas, přesvědčit své kolegy i vedení a realizovat exkurzi či přednášky pro naše žáky. Jen díky ochotným rodičům, prarodičům a jejich dětem, které je umluvily, mohli žáci naší školy absolvovat přednášku s pilotem civilních letadel a následně navštívit letiště v Ruzyni, vyslechnout přednášku o astronomii, navštívit vojenské letiště ve Kbelích, dílny SPŠ Třebešín, truhlářskou dílnu v Dolních Chabrech, zázemí hotelu DUA atd.

V letošním roce požádala Petra Behenská z 6. B svého tatínka a ten pro tuto třídu připravil se svými kolegy exkurzi do firmy zabývající se 3D tiskárnami – Y Soft. Děti se dozvěděly přiměřeně svému věku základní informace o činnosti firmy, principu a možnostech tisku na 3D tiskárnách a současném využití 3D tisku v praxi. Měly jedinečnou možnost osahat si materiál, vidět tiskárny v provozu, prohlédnout si výsledné výrobky. Všechny velmi potěšily i drobné dárky v podobě výtisků 3D tiskáren.

Děkuji za ochotu věnovat svůj čas a energii našim žákům.

Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky