Cesta do pravěku

Kategorie:
Publikováno: 26.10.2017
Autor: pz

Exkurze do Chlupáčova muzea historie života v Přírodovědecké fakultě UK na Albertově se zúčastnili žáci 6.A dne 25.10. 2017.

I když muzeum není příliš rozměrné, je plné zajímavých větších či menších exponátů. Žáci byli naším průvodcem provedeni jednotlivými obdobími vývoje života na planetě Zemi.
Procházeli jsme pod největším exponátem muzea , kterým je dravý dinosaurus Carnotaurus sastrei. Ve vitrínách na nás hleděly modely i originály pravěkých organizmů, jak rostlin, tak živočichů. Obdivovali jsme stonožku Arthropleura o rozměrech až 2,5m do délky (období prvohor). V případě ohrožení dokázala vztyčit přední část těla, mohla se ubránit prakticky všem tehdejším predátorům, pravděpodobně byla všežravec.
Poslouchali jsme povídání o dějích v prahorách a starohorách, o trilobitech v prvohorách i o velkých vymíráních organizmů v různých érách vývoje života na Zemi. Prohlédli jsme si kosti mamuta, model šavlozubého tygra i nálezy částí koster předchůdců člověka.
Celá řada exponátů nás překvapila a zaujala.
Exkurzi jsme ukončili, jak jinak, než společným fotem s Carnotaurem.

Tato exkurze byla zajímavým doplňkem k probíranému tématu “Vývoj života na Zemi” v předmětu přírodopis. Cesta do pravěku byla pro děti příjemně prožitým dopolednem.

Ing. Jaroslava Stehnová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky