Exkurze – Střední škola zahradnická

Kategorie:
Publikováno: 19.10.2017
Autor: pz

Exkurze byla realizována v rámci předmětu pracovní činnosti – příprava na povolání (8. ročník).

Střední škola zahradnická a stavební na Jarově nabízí mnoho oborů jak pro chlapce i pro děvčata. Exkurze se účastnila pouze děvčata, a proto jsme si prohlédly především prostory, které se týkaly oborů zahradnických.

Komentář k fotografiím, pořízeným na exkurzi na Střední školu zahradnickou a stavební na Jarově (18.10.2017) :

Prohlídka začala v botanických sklenících, kde nás přivítala naše průvodkyně. Prošly jsme si tropický a subtropický skleník s mnoha zástupci orchideí, bromeliovitých rostlin, viděly jsme různé druhy palem, mezi nimi i významnou více než 100 let starou Washingtonia robusta. V  tzv. expozičním skleníku jsme mohly shlédnout např. stromky s granátovými jablky, další palmy, různé druhy masožravek. Procházely jsme kolem mnoha druhů kaktusů, které jsou zajímavé svým tvarem, vzhledem, květem. V dalších sklenících nad námi visely závěsy parožnatek, procházely jsme kolem mnoha druhů bromélií, trubkovitých masožravek rodu Nepenthes. Viděly jsme philodendrony,  tillandsie, různé sukulenty, kapradiny a banánovník  s červenými banány “Musa velutina” (tyto banány nejsou jedlé, slouží pouze k dekoraci).

Další součástí exkurze byla prohlídka učebny pro praxi studentů. Zde studenti střední školy právě připravovali dekorace na dušičky. Jak nám bylo sděleno, škola má 4 prodejny květin, do kterých dodává výpěstky i vyrobené dekorace. Vedoucí praktického výcviku nás provedla tzv. provozními – školními skleníky, které nejsou přístupné veřejnosti. Ve školních sklenících  byly veškeré záhony zaplněny podzimními chryzantémami, jejichž květy byly různých velikostí i barev. Viděly jsme rovněž stoly plné “vánočních hvězd”, které čekají na odvoz do květinářství. Exkurze končila u školní prodejny květin. Na cestě zpět jsme prošly ještě část školní botanické zahrady, o kterou se zde starají studenti i učitelé. Tato zahrada je otevřená rovněž veřejnosti, jako i tropické a subtropické skleníky, které jsme procházely na začátku exkurze.

Exkurze byla velmi zajímavá!

Ing. J. Stehnová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky