Malá technická univerzita

Kategorie:
Publikováno: 1.12.2015
Autor: pz

 

V rámci projektu “Malá technická univerzita” se dne 30.11. 2015 konala akce “Malý projektant”.

Navštívila nás ve škole paní lektorka, která dívkám nejdříve teoreticky přiblížila, co je důležité znát, aby se mohly stát např. projektantem vodovodní sítě. Tato akce byla součástí předmětu pracovní činnosti – volba povolání. Žákyně 8.ročníku se na 2 vyučovací hodiny staly projektanty nově vznikajícího městečka. Úspěšně zvládly stavbu domů z LEGO kostek, vybudování vodovodní sítě a zapojení domů do ní. Nechyběla ani stavba vodojemu, kanalizace a čističky odpadních vod. Na celé městečko jsme si posvítily po zapojení elektrických rozvodů a pouličního osvětlení.

Na závěr dívky dostaly diplomy a titul “Malý projektant”.
J. Stehnová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky