Branný den pro 2. stupeň

Kategorie:
Publikováno: 2.11.2016
Autor: pz

Ve dnech 1.-2.11.2016 se naši žáci 2. stupně zúčastnili ve škole branného dne, jehož cílem bylo seznámení dětí s řešením různých krizových situací.

Pokyny k brannému dni ( pokud rodiče odsouhlasí účast ):

Program obsahuje témata: reakce na aktivního útočníka, individuální ochrana jednotlivce v oblasti CBRN rizik, výuka základů první pomoci, základní principy rozeznávání nebezpečných předmětů, bezpečné manipulace se střelnými zbraněmi (nefunkční makety). Celou akci zajišťuje Spolek OS. SX a je financována úřadem městské části Prahy 8.

Přednášky a ukázky vedou instruktoři, sloužící u Aktivní zálohy Armády České republiky a certifikovaní odborníci na danou problematiku.

Děti na branný den vybavte pláštěnkou (nevlastníte li pláštěnku postačí 2ks pytle na odpadky), šátkem, čtyrmi kusy igelitových tašek a dle možnosti přibalte i lyžařské nebo potápěčské brýle, případně izolepu a jednorázové rukavice.

Za pořadatele spolek sx koordinátor – Jaroslav Macošek, tel.: 775568586

 

ODBORNÁ PŘÍRUČKA Ministerstva národní obrany:

www: POKOS

 

 

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky