Světlo ze Zeleného pruhu

Kategorie:
Publikováno: 8.10.2015
Autor: rk

V rámci letošního Roku světla 2015 absolvovali žáci naší školy v loňském (Duha, vnímání barev) a letošním školním roce zdarma několik odborných přednášek zabývajících se světelnými jevy, které žákům přednesl pan Mgr. Jiří Fencl ze SŠT Zelený pruh.Ve čtvrtek 17. září (Světlo a stín) se žáci našich sedmých tříd seznámili s podmínkami vzniku stínu, polostínu a zejména zatmění Měsíce, které následně mohli pozorovat dne 28. 9. 2015.

Žákům osmých ročníků v úterý 22. září (Lom světla a úplný odraz) pan Fencl objasnil podmínky lomu a odrazu světla a jejich využití v periskopech, dalekohledech či fotoaparátech. Dále jim vysvětlil vznik fatamorgány a  dalších optických jevů v atmosféře i princip šíření světla v optických vláknech.

Všechny přednášky byly obohaceny obrázky, animacemi i názornými pokusy, které si posléze žáci mohli sami vyzkoušet. Zaujetí žáků tématy lze vysledovat i z přiložených fotografií.

Tato společná akce rozšířila naši několikatletou spolupráci se SŠT Zelený pruh, kam mimo jiné chodíme se žáky osmých ročíků v rámci pracovních činností – volba povolání na netradiční exkurze.

Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »