Světlo ze Zeleného pruhu

Kategorie:
Publikováno: 8.10.2015
Autor: rk

V rámci letošního Roku světla 2015 absolvovali žáci naší školy v loňském (Duha, vnímání barev) a letošním školním roce zdarma několik odborných přednášek zabývajících se světelnými jevy, které žákům přednesl pan Mgr. Jiří Fencl ze SŠT Zelený pruh.Ve čtvrtek 17. září (Světlo a stín) se žáci našich sedmých tříd seznámili s podmínkami vzniku stínu, polostínu a zejména zatmění Měsíce, které následně mohli pozorovat dne 28. 9. 2015.

Žákům osmých ročníků v úterý 22. září (Lom světla a úplný odraz) pan Fencl objasnil podmínky lomu a odrazu světla a jejich využití v periskopech, dalekohledech či fotoaparátech. Dále jim vysvětlil vznik fatamorgány a  dalších optických jevů v atmosféře i princip šíření světla v optických vláknech.

Všechny přednášky byly obohaceny obrázky, animacemi i názornými pokusy, které si posléze žáci mohli sami vyzkoušet. Zaujetí žáků tématy lze vysledovat i z přiložených fotografií.

Tato společná akce rozšířila naši několikatletou spolupráci se SŠT Zelený pruh, kam mimo jiné chodíme se žáky osmých ročíků v rámci pracovních činností – volba povolání na netradiční exkurze.

Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky