ANGLIE 2015

Kategorie:
Publikováno: 19.6.2015
Autor: pz

Poznávací zájezd do Anglie 7. až 13.6. 2015 (8. a 9. ročníky) Za všechny účastníky zájezdu Eliška + Viky + Eliška z 8. B

    Náš výlet začal v půl jedné odpoledne u školy, když jsme se sešli a čekali na autobus. Cesta trvala asi 20 hodin, ale zpříjemňoval nám ji náš vtipný průvodce Martin, takže jsme se opravdu nenudili. Přibližně ve 4 hodiny ráno jsme v Calais absolvovali přísnou pasovou kontrolu a přesunuli se na trajekt, který nás asi za hodinu a půl dovezl do Doveru. Po příjezdu do Londýna jsme vyrazili na pěší prohlídku památek. Navštívili jsme například Big Ben, Westminster Abbey, Trafalgar Square, Downing Street, Buckingham Palace and St. James´s Park. Vše jsme potom viděli jako na dlani z obřího kola the London Eye. Bylo toho spousta k vidění a o zážitcích ani nemluvě. Po příjemně stráveném dni, ale velice únavném, nás čekalo ubytování a seznamování s našimi novými rodinami. Všichni byli (alespoň podle našich informací od ostatních) velmi milí, vlídní a přijali nás přátelsky. Po celou dobu našeho pobytu se o nás vzorně starali a hlavně s námi ochotně konverzovali.

   Po první noci strávené u rodin jsme vyrazili do Canterbury s nádhernou katedrálou a poté na Leeds Castle s úžasným bludištěm. Třetí den jsme vyrazili na jižní pobřeží, kde nás uchvátily nejvyšší anglické útesy the Beachy Head (Seven Sisters) a blízké lázeňské město Brighton. Čtvrtý den (jeden z nejlépe hodnocených) jsme celý strávili v Legolandu poblíž královského hradu Windsoru. Poslední den, v pátek, naši „tour“ zakončil pobyt v Greenwich, překročení nultého poledníku a návštěva námořního muzea. Lodí jsme dopluli k hradu the Tower, prošli jsme se po Tower Bridge, červeným doubledeckerem jsme dojeli k Saint Paul´s Cathedral. Pak metrem do největšího nákupního centra v Evropě – Westfieldu, což byla pro nás odměna.  Na závěr jsme se svezli lanovkou přes řeku Temži blízko O2 arény, kde už  na nás čekal autobus a naši úžasní řidiči, kteří  pro nás nepochopitelně suverénně jezdili vlevo. A pak zpět do Doveru na trajekt a domů, kam jsme dorazili v neděli kolem půl druhé odpoledne. Tam nastalo vítání s našimi pravými rodinkami a vyprávění ………

   A hodnocení celé výpravy? Myslíme, že mluvíme za všechy, když řekneme, že výlet byl super, viděli jsme a poznali spousty nových míst a určitě bychom si to někdy  rádi zopakovali!!

   Za všechny účastníky zájezdu

   Eliška + Viky + Eliška z 8. B

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »