Exkurze 8. ročníků – volba povolání. POZOR -SPOUSTA FOTEK!!

Kategorie:
Publikováno: 15.12.2014
Autor: rk

V měsíci listopadu jsme v rámci předmětu pracovní činnosti stejně jako v loňském roce uskutečnili pro žáky 8. ročníků cyklus exkurzí na střední školy.

Pro připomenutí: loňské osmé ročníky navštívili soukromou truhlářskou dílnu Kolda v Dolních Chabrech a SŠt Zelený pruh. V letošním školním roce jsme nově navázali spolupráci se SPŠ Třebešín a SOU Ohradní.

Exkurze byly zaměřeny nejen k inspiraci pro volbu budoucího povolání žáků, ale i pro bližší poznání zpracování materiálů v technické praxi. Na každé škole měli naši žáci možnost se seznámit s nabídkou studijních oborů a s podmínkami studia, prohlédnout si učebny i dílny, zeptat se přímo na místě na vše, co je zajímalo.

Během exkurze na SPŠ Třebešín poznali žáci jak klasické metody zpracování materiálů (např. kovárnu), tak moderní technologie. Seznámily se s využitím počítačů ve výuce a následně ve výrobě; nejvíce zaujala práce na 3D tiskárně. Dále poznali různé obráběcí stroje a měli možnost vidět praktické ověření zkoušky pevnosti materiálu v tahu a vyzkoušet si zkoušku v tlaku.

Při návštěvě SOU Ohradní jsme nahlédli přímo do průběhu výuky v počítačové učebně a v některých dílnách. Žáci viděli praktickou ukázku obrábění kovu na soustruhu, práci studentů v kovodílně. Dále byli seznámeni s prací se sádrokartonem, se strojovým zpracováním dřeva i s prací žáků v truhlárně. Navštívili jsme rovněž autodílnu.

Již druhým rokem spolupracujeme se SŠt Zelený pruh. Stejně jako vloni pro nás tato škola připravila atraktivní netradiční verzi exkurze. V letošním roce se žáci soutěžní formou dozvěděli podrobnosti o studijních oborech, které tato škola nabízí. Vyzkoušeli si i svoji zručnost při zatloukání hřebíků a při stavbě modelu domku. SŠt Zelený pruh žákům během exkurze zajistila občerstvení, v rámci soutěže obdržel každý žák drobný dárek jako odměnu. Vítězné družstvo získalo pro naší školu stavebnici Merkur, která nalezne uplatnění v hodinách pracovního vyučování či fyziky.

Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »