Astronomická přednáška

Kategorie:
Publikováno: 23.5.2014
Autor: pz

V úterý 14.5.2014 proběhla v učebně chemie přednáška Záhady vesmíru.

V úterý 14.5.2014 proběhla v učebně chemie přednáška Záhady vesmíru, kterou pro žáky z 1.A, 8. B a devátého ročníku připravila brněnská astrofyzička Lenka Zychová. Prvňáčci se hravou formou seznámili s naší sluneční soustavou, planetami, vzdálenostmi ve vesmíru apod. Starší spolužáci měli možnost se seznámit s novými teoriemi o vzniku a fungování vesmíru, o typech hvězd, černých dírách, temné hmotě a dalších. Povídání bylo spojeno s obrázky a projekcemi, také byl čas na zodpovězení několika dotazů. Po přestávce si Lenka, uměleckým jménem Badriyah, jedna z našich špičkových orientálních tanečnic, připravila překvapení – Peacock dance, tedy klasický čínský tanec páva. Pak seznámila starší dívky ze základními prvky orientálního tance. Celé dopoledne uběhlo v příjemné atmosféře a my se můžeme těšit na pokračování v příštím roce.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »