Astronomická přednáška

Kategorie:
Publikováno: 23.5.2014
Autor: pz

V úterý 14.5.2014 proběhla v učebně chemie přednáška Záhady vesmíru.

V úterý 14.5.2014 proběhla v učebně chemie přednáška Záhady vesmíru, kterou pro žáky z 1.A, 8. B a devátého ročníku připravila brněnská astrofyzička Lenka Zychová. Prvňáčci se hravou formou seznámili s naší sluneční soustavou, planetami, vzdálenostmi ve vesmíru apod. Starší spolužáci měli možnost se seznámit s novými teoriemi o vzniku a fungování vesmíru, o typech hvězd, černých dírách, temné hmotě a dalších. Povídání bylo spojeno s obrázky a projekcemi, také byl čas na zodpovězení několika dotazů. Po přestávce si Lenka, uměleckým jménem Badriyah, jedna z našich špičkových orientálních tanečnic, připravila překvapení – Peacock dance, tedy klasický čínský tanec páva. Pak seznámila starší dívky ze základními prvky orientálního tance. Celé dopoledne uběhlo v příjemné atmosféře a my se můžeme těšit na pokračování v příštím roce.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky