Poznávací zájezd Terezín, Lidice.

Kategorie:
Publikováno: 21.5.2010
Autor: pz

Ve čtvrtek 13.5.2010 podnikla paní učitelka Ludmila Bartáková s žáky 9. tříd a několika dalšími zájemci z 8. a 7. tříd celodenní poznávací zájezd do Terezína a do Lidic.

Cestovali jsme s cestovní kanceláří CK2 z Dejvic, která se specializuje na tyto poznávací cesty pro české studenty. V autobuse čekal pan průvodce, který nenechal ihned po startu nic náhodě a ihned rozjel mezi pravou a levou stranou autobusu vědomostní test ze světové historie a kultury. V Terezíně jsme měli opět další průvodce. Malá pevnost i Velká pevnost – čili vlastní město Terezín, krematorium...to byl program v Terezíně. Kdo se chtěl něco dozvědět o dějinách těchto míst, měl opravdu možnost. Totéž poté v Lidicích. Paní průvodkyně v Lidicích by byla povídala mnohem déle, ale čas již nás tlačil zpět do Prahy. Odjížděli jsme s vědomím toho, že mnoho kapitol dějin našeho národa a státu není nic veselého. Ale jak nám říkal pan průvodce – je třeba své dějiny znát! Jinak jsme nuceni je třeba prožít znovu. A to určitě nechce nikdo z nás.
Ve fotogalerii je několik záběrů z naší cesty.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky