Poznávací zájezd Terezín, Lidice.

Kategorie:
Publikováno: 21.5.2010
Autor: pz

Ve čtvrtek 13.5.2010 podnikla paní učitelka Ludmila Bartáková s žáky 9. tříd a několika dalšími zájemci z 8. a 7. tříd celodenní poznávací zájezd do Terezína a do Lidic.

Cestovali jsme s cestovní kanceláří CK2 z Dejvic, která se specializuje na tyto poznávací cesty pro české studenty. V autobuse čekal pan průvodce, který nenechal ihned po startu nic náhodě a ihned rozjel mezi pravou a levou stranou autobusu vědomostní test ze světové historie a kultury. V Terezíně jsme měli opět další průvodce. Malá pevnost i Velká pevnost – čili vlastní město Terezín, krematorium...to byl program v Terezíně. Kdo se chtěl něco dozvědět o dějinách těchto míst, měl opravdu možnost. Totéž poté v Lidicích. Paní průvodkyně v Lidicích by byla povídala mnohem déle, ale čas již nás tlačil zpět do Prahy. Odjížděli jsme s vědomím toho, že mnoho kapitol dějin našeho národa a státu není nic veselého. Ale jak nám říkal pan průvodce – je třeba své dějiny znát! Jinak jsme nuceni je třeba prožít znovu. A to určitě nechce nikdo z nás.
Ve fotogalerii je několik záběrů z naší cesty.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »