Basketbal – starší dívky

Kategorie:
Publikováno: 13.2.2008
Autor: bohous

V tělocvičně naší školy se dne 12.2.2008 uskutečnil turnaj starších dívek v basketbalu. Naše děvčata v konkurenci šesti škol obstála skvěle.

Do turnaje se přihlásilo 6 základních škol z obvodu Prahy 8. Mezi favority patřily zejména Gymnázium Ústavní a ZŠ Glowackého. Kromě naší školy se turnaje zúčastnily ZŠ Libčická, ZŠ Mazurská a ZŠ Žernosecká. Hrálo se systémem každý s každým. Naše dívky se v úvodním zápase především sehrávaly a proto podlehly Gymnáziu Ústavní 2:19. Objektivně hodnoceno, gymnázium bylo opravdu lepší zejména zásluhou několika basketbalistek z pražských oddílů. Poté dívky po velmi dobrém výkonu zvítězily nad dalším favoritem ZŠ Glowackého a ani v dalších zápasech již neprohrály. Celkově obsadily 2. místo za Gymnáziem Ústavní a před ZŠ Glowackého. Skvělý výkon podala základní pětka ve složení Martina Mazáčková ze 7.B, Vendula Bezchlebová z 8.A, Martina Bernardová, Vendula Miřatská a Nikola Sekáčová z 8.B. Velmi dobře zahrály i střídající hráčky Tereza Břendová, Veronika Havlíková, Olina Ishoeva, Lucka Maňkošová z 8.A a Sabina Kafková z 8.B. Výborné je, že tento tým se, až na Martinu Mazáčkovou, udrží pohromadě i pro příští sezonu.
Všem dívkám gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky