Halová kopaná – opět vítězství !!

Kategorie:
Publikováno: 6.12.2007
Autor: bohous

Další vynikající úspěch fotbalistů naší školy. Mladší i starší žáci zvítězili ve svých kategoriích!!

V uplynulém týdnu byly v ZŠ Ústavní (mladší žáci) a v ZŠ Na Šutce (starší žáci) rozehrány turnaje v halové kopané.

Mladší žáci, po postupu ze skupiny, narazili ve finálové skupině na dva z favoritů: ZŠ Palmovka a Gymnázium Ústavní. Vzájemné zápasy těchto týmu přinesly velmi pěknou kopanou a protože se tyto tři týmy (čtvrtým mužstvem ve skupine byla ZŠ Glowackého) navzájem porazily a získaly shodný počet bodů, rozhodovala o postupu tzv. minitabulka. Podle ní do semifinále postoupily ZŠ Ústavní a Gymnázium Ústavní. Naši chlapci v semifinále narazili na největšího favorita ZŠ Na Korábě. Po velmi dobrém výkonu jasně soupeře přehráli 5:1 a postoupili do finále. Ve finále byl jejich soupeřem tým ze ZŠ Mazurská. Ten byl sice oslaben o jednoho z nejlepších hráčů (vyloučen pro hrubé a nesportovní chování), ale i tak byl velmi silným soupeřem. Finálová výhra 4:1 zajistila našim chlapcům skvělé 1. místo.

Na tomto úspěchu se podíleli: Eda Dziak ze 6.A, David Brdek (úspěšný střelec), Vašek Brom (výtečný ve hře jeden na jednoho a střelec důležitých gólů), oba ze 7.A, Nicholas Gruzdz (jistota v brance), Daniel Rattay, Lukáš Šedivý a Honza Šlapák (důrazný a spolehlivý obránce), všichni ze 7.B.
Starší žáci nastupovali do turnaje jako největší favorité. Ve skupině porazili všechny své soupeře (ZŠ Dolákova, Gymnázium Ústavní a dalšího z favoritů ZŠ Palmovka) a suverénně postoupili z 1. místa do semifinále.
V semifinále je čekal silný soupeř ze ZŠ Glowackého. Po remíze 1:1 chlapci zvítězili na penalty 2:1 a ve finále narazili na nepříjemného soupeře ze ZŠ Mazurská. Žádné překvapení se však nekonalo. Naši hráči zcela jistě zvítězili 3:0 a stali se po vítězství v malé kopané i vítězi turnaje v halové kopané.
Reprezentovali nás: Luboš Hrabina (technik a střelec), Honza Kubošek a Honza Novák (užasně rychlý, důrazný a nekopromisní střelec) z 8.A, Kuba Kaplan a Michal Říčař (vynikající brankář) z 8.B, Michal Dvořák (naprosto spolehlivý v obraně), Kuba Hospodský (občas zapomínal bránit, ale jinak výtečný střelec) a Petr Lochman z 9.B.
Oběma družstvům blahopřejeme a přejeme jim další sportovní úspěchy.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »