Velký talent českého rugby

Kategorie:
Publikováno: 30.11.2006
Autor: bohous

O své sportovní úspěchy se přišel podělit nedávný žák naší školy, Josef Maňák.

Josef Maňák, neboli Pepa, jak mu všichni říkali, patřil k žákům, na které učitelé rádi vzpomínají. Slušný, nekonfliktní, veselý, ochotný každému pomoci a vždy připravený zastat se slabších.
Narodil se 24.1.1990 v Praze. Studuje střední školu a od roku 1997 je hráčem rugby v nejstarším rugbyovém klubu v zemi, Slávia Praha. Ač věkem kadet, hraje v mužstvu juniorů na postu hráče druhé řady (vazač), na dresu nosí číslo 67 a je kapitánem týmu. Jeho fyzické parametry jsou impozantní: výška 193 cm, váha 115 kg.
Za své největší úspěchy a zážitky považuje:
– 1x mistr a 1x vícemistr ČR s kadety
– účast v reprezentaci ČR na "Turnaji 6 národů"
– vyhlášení nejlepším hráčem sezony 2004/2005
– každý zápas v reprezentaci ČR.
Doposud reprezentoval ve věkových kategoriích U15, 16, 17, 18, 20 a vesměs i ve funkci kapitána týmu. V současné době se připravuje na Mistrovství Evropy hráčů do 18 let.
Jeho cílem je dostudovat a být nejlepším hráčem. K tomu je odhodlán udělat maximum. Ti, kdo ho znají ví, že se mu to podaří.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • HLAS ÚSTAVKY 2018

  HLAS ÚSTAVKY Ve středu 21. března 2018 proběhla naše už tradiční soutěž ve zpěvu Hlas Ústavky. Všechny děti zazpívaly s chutí, některé i s trémou, všem se ale vystoupení moc …Více informací »
 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »