Matematika podle profesora Hejného

 

 

Matematika podle pana profesora Milana Hejného.

V roce 2018 -19 ve třídě 1.B, C.

 

A co matika, baví tě….???

Zkuste se zeptat dětí v prvních třídách naší školy, který předmět je nejvíc baví. Dočkáte se překvapivé odpovědi – nejvíc je baví matematika! Hodiny matematiky jsou plné her, nečekaných úloh a zajímavých předmětů a pomůcek. Často se ke konci hodiny matematiky žáci ptají: „Paní učitelko, a kdy už se budeme učit?“ A paní učitelka….. 🙂 , co víc si může přát!  Je to poprvé, co jsme dali budoucím prvňáčkům, respektive jejich rodičům možnost rozhodnout se, zda půjdou cestou „klasické“ matematiky, nebo se přidají do třídy s výukou podle Hejného. V červnu jsme pro rodiče zapsaných dětí připravili malou ochutnávku „Hejného“, a tak rodiče celé odpoledne stavěli kostky, řešili hady, snažili se zkrotit farmu dědy Lesoně a další. Zdá se, že mnohé to přesvědčilo a od 3. září tak fungují dvě třídy s matematikou podle Hejného a jedna třída klasická.

Co si od toho společně s rodiči a dětmi slibujeme? Vzdělávat děti, které se matematiky nebudou bát, úlohy budou považovat za výzvu, při řešení budou hledat různé pohledy a budou umět své názory obhájit. Nebudou se bát chyb, protože zejména chyby posouvají lidi dál.

Mgr. Michaela Robková

Více na oficiálních stránkách – Co je to „Hejného metoda“? | H-mat

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky