Matematika podle profesora Hejného

 

 

Matematika podle pana profesora Milana Hejného.

V roce 2018 -19 ve třídě 1.B, C.

V roce 2019 – 20 ve třídě 2.B,C, ve třídě 1.A.

 

A co matika, baví tě….???

Zkuste se zeptat dětí v prvních třídách naší školy, který předmět je nejvíc baví. Dočkáte se překvapivé odpovědi – nejvíc je baví matematika! Hodiny matematiky jsou plné her, nečekaných úloh a zajímavých předmětů a pomůcek. Často se ke konci hodiny matematiky žáci ptají: „Paní učitelko, a kdy už se budeme učit?“ A paní učitelka….. 🙂 , co víc si může přát!  Je to poprvé, co jsme dali budoucím prvňáčkům, respektive jejich rodičům možnost rozhodnout se, zda půjdou cestou „klasické“ matematiky, nebo se přidají do třídy s výukou podle Hejného. V červnu jsme pro rodiče zapsaných dětí připravili malou ochutnávku „Hejného“, a tak rodiče celé odpoledne stavěli kostky, řešili hady, snažili se zkrotit farmu dědy Lesoně a další. Zdá se, že mnohé to přesvědčilo a od 3. září tak fungují dvě třídy s matematikou podle Hejného a jedna třída klasická.

Co si od toho společně s rodiči a dětmi slibujeme? Vzdělávat děti, které se matematiky nebudou bát, úlohy budou považovat za výzvu, při řešení budou hledat různé pohledy a budou umět své názory obhájit. Nebudou se bát chyb, protože zejména chyby posouvají lidi dál.

Mgr. Michaela Robková

Více na oficiálních stránkách – Co je to „Hejného metoda“? | H-mat

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Návštěva Goethe institutu

  V pondělí 18.11.2019 se vydala skupina našich němčinářů z 9.A do německého Goethe Institutu na nábřeží Vltavy kousek za Národním divadlem. Cílem návštěvy bylo zjistit, co všechno tato instituce zájemcům …Více informací »
 • Aktuální odkazy pro naše – Vaše děti… Prevence není nikdy dost.

  Aktuální ODKAZY Policie ČR pro praktické využití a poučení: https://www.policie.cz/clanek/ncoz-informace-rady-doporuceni.aspx https://www.policie.cz/clanek/sayno-celoevropska-kampan-proti-internetovemu-sexualnimu-natlaku-a-vydirani-deti-rekni-ne.aspxVíce informací »
 • Podzimní prázdniny, volno pro žáky

  Připomínáme všem rodičům a  žákům původní informaci ze září pro týden od 28.10 do 1.11. 2019 – – pondělí státní svátek, úterý a středa podzimní prázdniny, čtvrtek a pátek volno …Více informací »
 • První školní den 2019

  Děkujeme všem rodičům našich žáků za důvěru v naši školu. Těšíme se na společné radostné zážitky v novém školním roce !!!Více informací »
 • První školní den 2019

  Milí žáci, vážení rodiče, v pondělí 2.9.2019 se tradičně sejdeme všichni – kromě 1. tříd – v 7.45 hodin před hlavní budovou školy, třídní učitelé – nebo momentálně zastupující učitelé …Více informací »
 • FIE – FEUERSTEINOVA METODA

    FIE – FEUERSTEINOVA METODA. V některých ročnících 1. i 2. stupně zahajujeme po pečlivé roční přípravě skupiny učitelů a školeních od září 2019 týdně jednohodinové vyučování takzvaného Feuersteinova instrumentálního …Více informací »