Půjdem spolu do Japonska

いっしょに日本へ行きましょう。

Pojďte s námi do Japonska. Vede L.Usakovská. Návštěva - pan ředitel Japanese School in Prague.

 

Japonská škola v Praze

Kulturní středisko Česko – japonské společnosti

Japonské informační a kulturní centrum (JICC)

 

Deník projektu:

Dne 1.6.2016 – článek od Anny Skálové, 7.B
Projekt Půjdem spolu do Japonska se velmi vydařil. Nejenom, že jsme ochutnali pravé japonské sušenky, které byly výborné a přispěly k vydaření, mohli jsme si pohrát s robotem – robotím tuleněm, který byl velmi roztomilý.
Učili jsme se jíst hůlkami a tato zkušenost se hodila i ve školní jídelně, když jsme se s nimi pokoušeli jíst řízek s bramborem. Naučili jsme se psát japonsky své jméno a také jsme psali na speciální papír japonská čísla. Na návštěvu přišel i pan ředitel z japonské školy. A tak vznikl celoroční projekt se stejným názvem.
Nyní se už všichni moc těšíme na podzimní návštěvu Japonské školy v Praze.

–> Pikantní den aneb náš den kreativity
–> Střípky z projektového dne
–> Odkaz na článek Robot Paro arigato

 

Dne 22.11.2016 jsme se  vypravili na návštěvu do japonské školy. Je to jediná japonská škola v České republice, kam chodí do 1.-9. třídy celkově 85 dětí.
Našich 16 žáků 4.-7. třídy bylo prakticky hned u vchodu „uloupeno“ japonskými dětmi 5.-6. tříd, a tak každý český žák měl svého osobního japonského  průvodce, učitele a kamaráda v jedné osobě. Po prohlídce ukázaly japonské děti našim dětem základy japonské kaligrafie a pomohly vytvořit kaligrafická umělecká díla!!!!
Vycházející herecká hvězda Vláďa Nový zatančil společně s Kristýnkou Dvořákovou taneček na českou píseň Ej, lúčka, lúčka zelená. Tuto píseň mají Japonci velmi rádi. Pak jsme předvedli v angličtině  pohádku O velké řepě, kterou japonské děti znají z japonského slabikáře. Japonským dětem se zřejmě nejvíce líbila písnička, Oni no pantsu ( Čertovy kraťasy), kterou naše děti zazpívaly v japonštině. Velký dík patří rodičům žáků, kteří připravili rozmanité tradiční české pečivo. Japonským dětem vše moc chutnalo a byly nadšené.Darem od nás dostaly obrázky  robotů a pražských památek a my od nich origami.
–> https://www.zs-ustavni.cz/2016/11/23/dopoledne-v-japonske-skole-v-praze/
–> http://www.jpschool.cz/2016/12/02/ustavni

 

V Japonsku vítězí naše národní píseň EJ LUČKA, LUČKA ZELENÁ…   🙂 🙂 🙂 :

 

 

Dne 13.12.2016 naši noví japonští přátelé přijeli k nám. Hned u vchodu jsme je přivítali vánočními koledami a hrou o narození Ježíška.  Japonské děti nás poté překvapily připravenou hrou na zvonkohru. Naše děti se tentokrát staly průvodci japonským přátelům.

Maruška: „Vyráběli jsme, povídali si a bylo to úžasné. Znovu je ráda uvidím!“
Anička: „Při hraní her jsme se hodně nasmáli.“
–> https://www.zs-ustavni.cz/2016/12/15/dopoledne-s-japonskymi-prateli-u-nas/
–>http://www.jpschool.cz/2016/12/14/

 

 Dne 28.1.2017 na česko-japonském novoročním koncertě jsme prohloubili přátelství; setkaly se naše rodiny a rodiny japonských žáků.
–> https://www.zs-ustavni.cz/2017/01/30/novorocni-koncert-cesko-japonske-spolecnosti-pratel/
–>http://www.jpschool.cz/2017/02/02/

 

Únor 2017
Ochutnávky japonské kultury probíhají i v rámci výtvarné výchovy v 7.třídě, kde se promítá film Cesta do fantazie od mága japonské animace Hayao Miyazakiho. Navštívili jsme i 10.ročník festivalu japonského filmu a kultury s tématem „JAK SE SMĚJÍ JAPONCI“ – http://www.eigasai.cz/2017/
Pokračujeme v dopisování  s japonskými přáteli a těšíme se na nová setkání.
Ve školní knihovně máme časopisy o Japonsku v češtině, angličtině a japonštině, které nám věnovalo kulturní centrum při japonské ambasádě.

Dne 21.3.2017 –> Japonští kolegové u nás ve škole

Dne 12.5.2017 proběhlo setkání na japonské ambasádě.
–> http://www.cz.emb-japan.go.jp/cz/jicc.html
–> http://www.zs-ustavni.cz/2017/05/15/pikaden/


ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky