Pražské stromy vyprávějí

To jsem já : Lípa velkolepá !!

Agáta Purnochová

Narodila jsem se 5. 5. 1975. Na svět mi pomohl školník pan Jindřich Dvořák a první děti ze ZDŠ Ústavní. Moji maminkou byla Hildegarda Wařechová, tehdejší soudružka ředitelka.
Čas utíkal a já pomalu rostla. Jednoho dne však přiběhl pes a snad se nudil nebo si mě spletl s kostí a zahryzl se do mě. Cítila jsem se velmi zraněná. Moje podoba se začala pomalu měnit a z jednoho kmene začaly vyrůstat čtyři. Ostatní stromy se mi posmívaly. Vím ale o životě své a tak mi to příliš nevadilo. Uteklo 37 let od mého narození a já se dočkala. Přišly děti z 5. C a objímaly mě, hladily, laskaly, mluvily se mnou a ba co víc, fotily mě. Od té doby se můj život zcela změnil, nebyla jsem ani divná, ani jiná a necítila jsem se opuštěně. Děti mne každý týden fotily a každý den pozorovaly. Od té doby se těším na každý nový den, protože jsem toho tolik zažila a mám stále co vyprávět.

Všichni žáci z naší 5.C se na podzim 2012 pustili do celoročního projektu o stromech kolem nás. Můžete se podívat na webový odkaz, kam jsme zatím s tímto krásným a zajímavým projektem došli my u nás ve škole. Viz zelený stromeček na mapce.

PS: Ve středu 31.10.2012 jsme vysadili novou lípu – jako NÁŠ POZDRAV budoucím generacím… :-))

O projektu podrobně:
http://programy.terezanet.cz/prazskestromyspribehem.html

Projekt byl ukončen.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Připomínáme :-)

  Na pondělí 30.4.2018 vyhlašuje ředitel školy volno pro žáky. Škoní družina otevřena dle případné předběžné domluvy. Jídelna nevaří.  V pondělí 7.5.2018 je v ZŠ škola dle normálního rozvrhu včetně jídelny.Více informací »
 • Charitativní malování

  Dne 22.3.2018 v naší škole proběhla zajímavá výstava originálních obrázků, které vytvořili žáci naší školy v rámci akce „Charitativní malování“. A jak se tato akce zrodila? Zprvu byla myšlenka vyzkoušet …Více informací »
 • Hanin kufřík – pokračování

    V rámci literární výchovy i v rámci poznávání historie si naši učitelé vždy znovu s novými žáky připomínají příběh dívky Hany Bradyové z časů druhé světové války. A píší …Více informací »
 • Příjezd ze školy v přírodě Stará Živohošť

  Vážení rodiče, Vaše děti jsou již na cestě zpět  a přijedou ke škole v cca 11.30 hodin. Všichni se na Vás těší! vedení školyVíce informací »
 • Škola v přírodě Stará Živohošť

  Vážení a milí rodiče, třídy 2.A, 2.C a 4. C právě v pořádku dojely na místo pobytu  do Staré Živohošti. Mají se dobře a vypadá to, že jim bude přát …Více informací »
 • Volno pro žáky 30.4.2018

  Na pondělí 30.4.2018 vyhlašuje ředitel školy volno pro žáky. Škoní družina otevřena dle předběžné domluvy. Jídelna nevaří.  V pondělí 7.4.2018 je v ZŠ škola dle normálního rozvrhu včetně jídelny.  Více informací »