Anglická knihovna

811

„TEACHERS OPEN THE DOOR, BUT STUDENTS MUST ENTER BY THEMSELVES.“

Milí žáci, vážení rodiče, často se ptáte:

„Co máme doma dělat, abychom procvičili angličtinu? Rodiče mně nemohou pomoci – nikdy se anglicky neučili, nevím , jestli mluvím dobře, jestli dělám chyby… Domluvil bych se s rodilým mluvčím…?Máme shánět doučování..?“

Během posledních 10ti let se objevilo neuvěřitelné množství pomůcek, her , slovníků a návodů, zaměřených na výuku angličtiny a není jednoduché se v tom vyznat .

Přední světová nakladatelství

nabízejí velmi kvalitní zjednodušenou četbu. Tyto knihy, kterým se říká Readers, jsou určeny studentům s různou jazykovou přípravou od úplných začátečníků se slovní zásobou pouze 100 slov ( 100 headwords) až do slovní zásoby 2500 slov ( 2500 headwords) Tato čísla jsou vždy uvedena na obalu. Většina titulů je doprovázena audiopřílohou. Všechny tituly jsou namluvené v podání vynikajících britských umělců. Na konci knížky jsou otázky, cvičení a slovníček.

 

Knihy jsou malého formátu a proto číst nebo poslouchat nahrávku se dá kdekoliv, i na cestách. Čtením a poslechem zjednodušených příběhů máte možnost rozšířit si slovní zásobu, zlepšit dovednosti ve čtení, psaní, gramatice a poslechu, začnete v angličtině myslet , výrazně se zvýší i jistota při mluvení. Naučíte se vyjadřovat myšlenky jednoduchým způsobem. Učení v tomto případě vůbec není nuda!Při výběru knih je velmi důležité, aby nebyly zbytečně těžké a odpovídaly možnostem každého čtenáře.

 

Ráda odpovím na Vaše dotazy, týkající se četby v angličtině a poradím s výběrem knih podle posledních katalogů. Těším se na Vás ve školní anglické knihovně! S pozdravem, Ing. Lena Usakovská, vaše učitelka angličtiny a správce anglické knihovny ZŠ Ústavní.

„IF YOU GIVE A PERSON A FISH, HE WILL HAVE FOOD FOR A DAY. BUT IF YOU TEACH HIM HOW TO FISH, HE WILL HAVE FOOD FOR HIS WHOLE LIFE“.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Připomínáme :-)

  Na pondělí 30.4.2018 vyhlašuje ředitel školy volno pro žáky. Škoní družina otevřena dle případné předběžné domluvy. Jídelna nevaří.  V pondělí 7.5.2018 je v ZŠ škola dle normálního rozvrhu včetně jídelny.Více informací »
 • Charitativní malování

  Dne 22.3.2018 v naší škole proběhla zajímavá výstava originálních obrázků, které vytvořili žáci naší školy v rámci akce „Charitativní malování“. A jak se tato akce zrodila? Zprvu byla myšlenka vyzkoušet …Více informací »
 • Hanin kufřík – pokračování

    V rámci literární výchovy i v rámci poznávání historie si naši učitelé vždy znovu s novými žáky připomínají příběh dívky Hany Bradyové z časů druhé světové války. A píší …Více informací »
 • Příjezd ze školy v přírodě Stará Živohošť

  Vážení rodiče, Vaše děti jsou již na cestě zpět  a přijedou ke škole v cca 11.30 hodin. Všichni se na Vás těší! vedení školyVíce informací »
 • Škola v přírodě Stará Živohošť

  Vážení a milí rodiče, třídy 2.A, 2.C a 4. C právě v pořádku dojely na místo pobytu  do Staré Živohošti. Mají se dobře a vypadá to, že jim bude přát …Více informací »
 • Volno pro žáky 30.4.2018

  Na pondělí 30.4.2018 vyhlašuje ředitel školy volno pro žáky. Škoní družina otevřena dle předběžné domluvy. Jídelna nevaří.  V pondělí 7.4.2018 je v ZŠ škola dle normálního rozvrhu včetně jídelny.  Více informací »