Sedmáci zdraví do Indonésie!

Publikováno: 23.5.2018

Sedmáci zdraví do Indonésie!

V průběhu hodin VV v 7. třídách napsaly děti dopisy indonéským dětem z ostrova Lombok, kde byly díky českému spolku Kintari foundation v rámci jeho rozvojových projektů zrekonstruovány základní školy ve vesnicích Ngolang a Sukadana a také vystavěna škola.

Naše děti k dopisům připojily kresbu k legendě o vzniku indonéského ostrova Timor, kterou jsme společně přečetli a následně v hodinách AJ přeložili.

Na Lombok jezdí během roku mnoho českých dobrovolníků vyučovat místní děti angličtinu, sport a další zájmové činnosti. Přivážejí s sebou hračky, pomůcky do školy a potřebné oblečení.

Tímto děkujeme dobrovolnici Janě, která odletěla na Lombok minulý týden a vzala s sebou dopisy od našich dětí pro místního učitele Edyho a jeho třídy! 🙂