Charitativní malování

Publikováno: 17.4.2018

Dne 22.3.2018 v naší škole proběhla zajímavá výstava originálních obrázků, které vytvořili žáci naší školy v rámci akce „Charitativní malování“.

A jak se tato akce zrodila?

Zprvu byla myšlenka vyzkoušet si ve výtvarné výchově malování „jinak“ – bez pomoci rukou. Byli jsme inspirováni krásnými obrázky malířů malujících pouze ústy a nohama (ze Sdružení malířů patřícího pod Nakladatelství UMÚN).

Postupně přicházeli žáci i vyučující s dalšími nápady.

Malování ústy a nohama se nakonec zúčastnili žáci z různých tříd 1. a 2. stupně naší školy.

Vzorem k malbě byly i kopie obrázků od handicapovaných umělců.

Všichni žáci – malíři si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to malovat ústy či nohama. Všechny nás překvapilo, jak je to obtížné, zvláštní i zajímavé. Nemalé překvapení nás čekalo při výběru namalovaných obrázků, tolik zdařilých děl jsme nečekali!

S realizací akce nám velmi pomohli i rodiče. SRPŠ věnovalo finanční částku na zakoupení rámečků pro obrázky vybrané na výstavu.

V průběhu třídních schůzek byla díla žáků vystavena v prostorách školy. Rodiče i další zájemci si tak mohli vše prohlédnout, vybrat si a zakoupit.

Z konečné peněžní sumy i z množství prodaných děl lze soudit, že výstava měla velký úspěch. Jen posuďte sami, získali jsme více než 8.900 Kč.

Získanou částku věnujeme Sdružení malířů malujících ústy a nohama.

V jednání je rovněž osobní setkání s jedním z těchto umělců, který navštíví naši školu v dohledné době.

Všem, kteří se na akci podíleli – žákům, rodičům i pedagogům velmi děkujeme!!!

Jaroslava Stehnová

Martina Patočková