Hanin kufřík – pokračování

Publikováno: 10.4.2018

V rámci literární výchovy i v rámci poznávání historie si naši učitelé vždy znovu s novými žáky připomínají příběh dívky Hany Bradyové z časů druhé světové války. A píší dopisy jejímu bratrovi Jiřímu, žijícímu v Kanadě.

Vážený pane Jiří Brady,
jsem velmi ráda, že Vám mohu opět poslat krátkou zprávu o tom, jak na jedné české škole pracujeme s knížkou Hanin kufřík, o životních osudech Vás a Vaší sestry Hanky. Příběh jsme dramatizovali a děti se na závěr pokusily Vám napsat vzkazy.

Z jejich zpráv si dovoluji citovat:
…Mohl bych se Vás zeptat, co jste cítil, když jste zjistil, že lidé z Tokia pátrají po osudu Vaší sestry, co Vás poprvé napadlo? Šimon B.
…Mám z Vás respekt. Toto téma mě moc zajímá, i když je to strašná věc, Vaší sestry Hanky je mi moc líto. Jakub W.
…Milý pane Jiří Brady, velice nás zaujal Váš příběh: Ze začátku to vypadalo na snadný život, ale postupně to bylo čím dál horší. Když jsem pár úryvků poslouchala, bylo mi smutno. Doufala jsem, že příběh bude mít šťastný konec. Tereza V.
…Milý pane Jiří, Váš příběh mě neuvěřitelně zaujal. Probírání války mě ve škole nikdy moc nebavilo, ale díky Vašemu příběhu jsem se rozhodla o války zajímat. Sama jsem při dramatizaci hrála roli Hanky. Představuji si ji jako moc milou holčičku se smyslem pro humor. To, co se jí a celé rodině stalo, by se mělo zapsat do dějin. Máte můj velký obdiv. Maruška M.

Pevné zdraví a spokojenost ve Vašem životě Vám ze srdce přejí žáci
6 .A ZŠ Ústavní z Prahy 8, tedy Šimon B, Dominik Č, Karel H,Dominik K, Tomáš K, Jakub N, David N, Dominik P, Tomáš P, Ondřej Š, Jakub W, Ondřej Ž, Vojta Ž, Angelina B, Míša H, Klára M, Marie M, Lucie S, Viktorie S, Tereza Š, Tereza V, Míša V, Anežka Z a jejich učitelka Lída B.