Návštěva stanice techniků Pod Juliskou

Kategorie:
Publikováno: 20.2.2018
Autor: rk

Před jarními prázdninami absolvovali žáci 6. A jako alternativu k pracovnímu vyučování výukové programy Stanice techniků v Dejvicích.

Jedna skupina chlapců se věnovala legorobotice, kdy ve dvou týmech sestavili a naprogramovali roboty.  V závěru jejich roboti měli za úkol zvítězit ve vzájemném zápase sumo.


Druhá skupina chlapců měla za úkol zhotovit vlastní návrh karoserie závodního auta. Následně soutěžili v jízdě po jedné z nejdelších autodráh v republice – mající 8 drah a 40 m délky.Dívky se věnovaly animaci. Jejich úkolem bylo natočení krátkého animovaného filmu dle vlastního scénáře.Všichni zúčastnění odcházeli spokojeni. Naučili se nové dovednosti, získali nové informace a při zpáteční cestě do školy si nadšeně vyměňovali zkušenosti ze svých pracovních skupin. Mnozí by nejraději absolvovali vše. Výukové programy jsou však koncipovány pro cca 8 žáků. Tak zase někdy příště si role vyměníme, případně vyzkoušíme jinou aktivitu.

Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »