Návštěva stanice techniků Pod Juliskou

Publikováno: 20.2.2018
Autor: rk

Před jarními prázdninami absolvovali žáci 6. A jako alternativu k pracovnímu vyučování výukové programy Stanice techniků v Dejvicích.

Jedna skupina chlapců se věnovala legorobotice, kdy ve dvou týmech sestavili a naprogramovali roboty.  V závěru jejich roboti měli za úkol zvítězit ve vzájemném zápase sumo.

Druhá skupina chlapců měla za úkol zhotovit vlastní návrh karoserie závodního auta. Následně soutěžili v jízdě po jedné z nejdelších autodráh v republice – mající 8 drah a 40 m délky.

Dívky se věnovaly animaci. Jejich úkolem bylo natočení krátkého animovaného filmu dle vlastního scénáře.

Všichni zúčastnění odcházeli spokojeni. Naučili se nové dovednosti, získali nové informace a při zpáteční cestě do školy si nadšeně vyměňovali zkušenosti ze svých pracovních skupin. Mnozí by nejraději absolvovali vše. Výukové programy jsou však koncipovány pro cca 8 žáků. Tak zase někdy příště si role vyměníme, případně vyzkoušíme jinou aktivitu.

Zdeňka Kamarádová