Žáci sobě

Kategorie:
Publikováno: 31.1.2018
Autor: rk

V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.

 

Překvapivě jen velmi malé procento dětí vědělo, jaká povolání mají jejich rodiče (případně prarodiče či další příbuzní) a co je jejich konkrétní pracovní náplní. Velká většina dětí s velkými otazníky v očích volala s mým svolením rodičům, co že to vlastně dělají.Proto velmi oceňuji ochotu dětí, jejich rodičů a prarodičů, přiblížit svá povolání a koníčky ostatním. Velice děkuji všem, kteří jsou ochotni „obětovat“ svůj čas, přesvědčit své kolegy i vedení a realizovat exkurzi či přednášky pro naše žáky. Jen díky ochotným rodičům, prarodičům a jejich dětem, které je umluvily, mohli žáci naší školy absolvovat přednášku s pilotem civilních letadel a následně navštívit letiště v Ruzyni, vyslechnout přednášku o astronomii, navštívit vojenské letiště ve Kbelích, dílny SPŠ Třebešín, truhlářskou dílnu v Dolních Chabrech, zázemí hotelu DUA atd.

V letošním roce požádala Petra Behenská z 6. B svého tatínka a ten pro tuto třídu připravil se svými kolegy exkurzi do firmy zabývající se 3D tiskárnami – Y Soft. Děti se dozvěděly přiměřeně svému věku základní informace o činnosti firmy, principu a možnostech tisku na 3D tiskárnách a současném využití 3D tisku v praxi. Měly jedinečnou možnost osahat si materiál, vidět tiskárny v provozu, prohlédnout si výsledné výrobky. Všechny velmi potěšily i drobné dárky v podobě výtisků 3D tiskáren.

Děkuji za ochotu věnovat svůj čas a energii našim žákům.

Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Připomínáme :-)

  Na pondělí 30.4.2018 vyhlašuje ředitel školy volno pro žáky. Škoní družina otevřena dle případné předběžné domluvy. Jídelna nevaří.  V pondělí 7.5.2018 je v ZŠ škola dle normálního rozvrhu včetně jídelny.Více informací »
 • Charitativní malování

  Dne 22.3.2018 v naší škole proběhla zajímavá výstava originálních obrázků, které vytvořili žáci naší školy v rámci akce „Charitativní malování“. A jak se tato akce zrodila? Zprvu byla myšlenka vyzkoušet …Více informací »
 • Hanin kufřík – pokračování

    V rámci literární výchovy i v rámci poznávání historie si naši učitelé vždy znovu s novými žáky připomínají příběh dívky Hany Bradyové z časů druhé světové války. A píší …Více informací »
 • Příjezd ze školy v přírodě Stará Živohošť

  Vážení rodiče, Vaše děti jsou již na cestě zpět  a přijedou ke škole v cca 11.30 hodin. Všichni se na Vás těší! vedení školyVíce informací »
 • Škola v přírodě Stará Živohošť

  Vážení a milí rodiče, třídy 2.A, 2.C a 4. C právě v pořádku dojely na místo pobytu  do Staré Živohošti. Mají se dobře a vypadá to, že jim bude přát …Více informací »
 • Volno pro žáky 30.4.2018

  Na pondělí 30.4.2018 vyhlašuje ředitel školy volno pro žáky. Škoní družina otevřena dle předběžné domluvy. Jídelna nevaří.  V pondělí 7.4.2018 je v ZŠ škola dle normálního rozvrhu včetně jídelny.  Více informací »