Pobyt v Anglii

Kategorie:
Publikováno: 2.6.2017
Autor: pz

Výběrový pobyt pro žáky na 14 dnů v jižní Anglii s docházkou do anglické školy pořádá letos pro všechny své ZŠ poprvé MČ Praha 8.

S naší skupinou je zde paní učitelka Martina Patočková, která posílá domů průběžná hlášení o pobytu. Děkujeme jí a všem přejeme hezký i tento druhý týden pobytu!

 

…………..Tentokrát jsme zůstali v zátoce Torbay a přesunuli se do vedlejšího městečka zvaného Torquay, jenž je spojené se slavnou anglickou spisovatelkou Agathou Christie. Navštívili jsme Babbacombe Model Village se zmenšeninami domů, hradů i nrjrůznějších památek. K večeru jsme zamířili k další atrakci – Primarrrrrk!………………………. 🙂

 

………………..V sobotu výuka angličtiny  neprobíhá, proto jsme mohli ihned zrána vyrazit na celodenní výlet do vesničky Boscastle, nacházející se na severním pobřeží hrabství Cornwall. Odtud jsme se vydali na útesy, z nichž se nám neskytl krásný výhled na pobřeží Atlantského oceánu a na hrad Tintagel Castle, který je opředený pověstmi o králi Artuši. Sestoupili jsme i k vodě, kde jsme hledali vytesanou tvář Merlina a nezapomněli se vyfotografovat se sochou krále Artuše………………………………  🙂

 

…………………….Nedělní den jsme po snídani v hostitelských rodinách strávili návštěvou Eden Projectu – jedinečného projektu seznamujícího své návštěvníky s důležitostí deštných lesů a péčí o životní prostředí. Odpoledne jsme zamířili do Bodmin Jail, které je nyní muzeem v původních prostorech bývalé věznice a návštěvníky seznamuje s historií místa a autentickými příběhy vězňů…………………  🙂

 

Pondělní den byl ve znamení vodních radovánek. V Anglii mají státní svátek, nebyla výuka a my vyrazili do zábavního parku Woodlands s množstvím aktivit všeho druhu……………………….  🙂

 

Den děti nastartovaly opět výukou v jazykové škole LAL a po obědě jsme zamířili na hrad Powderham Castle, kterým nás provedl místní průvodce. Kolem hradu se nachází velká obora s jeleny, kterou jsme si za pěkného počasí prošli…….  🙂

 

Dnes jsme měli možnost s ostatními učiteli nahlédnout do hodiny v jazykové škole LAL. Místní učitelé jsou usměvaví ale i přísní profesionálové a snaží se vyučovat zábavně. Pracují s vlastními učebnicemi vydanými jazykovkou. Naši žáci pěkně spolupracovali a za jejich snažení jsme jim odpoledne s ostatními učiteli a naší průvodkyní nachystali překvapení v podobě grilování u pláže. Hráli jsme i fotbal a volejbal a někteří odvážní namočili i nohy v moři…………  🙂

 

Předposlední den byl po výuce ve znamení piratů. Navštívili jsme Brixham, další přístavní městečko v zátoce Torbay, ve kterém byla první pobřežní stráž na světě. Místo je spojené i s mořeplavcem Francisem Drakem a kotví zde i replika jeho lodi Golden Hind (Zlatá laň). Vyšlápli jsme na vrcholky místních útesů, odkud se nám naskytl krásný výhled na oceán.   🙂

 

Po dnešním posledním vyučování získali žáci za své výkony certifikát od jazykové školy LAL. Rozloučili jsme se s naším britským průvodcem Jackem i městem Paignton a vyrážíme v sobotu velmi brzy zrána do Londýna. Bye, bye Paignton!    🙂

 

 

Všichni se ve zdraví vrátili do Prahy v neděli 4.6.2017. Bylo to velmi pěkné a všem pobyt přinesl mnoho nového.

Velké díky všem těm, kteří akci zajišťovali!!!

 

 

 

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky