Pikaden :-)

Kategorie:
Publikováno: 15.5.2017
Autor: pz

Jedna z mnoha akcí našeho Pikantního dne byla také ,,cesta do Japonska“.

Naše početná výprava strávila 12.05.2017 mimořádné dopoledne na území Japonska v Praze, Japonské ambasádě.

 

Vrcholem této návštěvy se stalo setkání s japonským diplomatem a s ředitelkou Japonského informačního a kulturního centra paní Keiko Nakata, která nám vyprávěla o své práci v České republice a odpovídala na naše nekonečné dotazy o své škole, zálibách a životě v Praze. Pak paní ředitelka měla velkou radost z dárečků, které pro ni připravily naše žákyně Zdenička z   2. C a Tereza s Adélou z 8. A. 

 

Na území Japonska v Hellichově ulici jsme zkoušeli origami, kaligrafii, obdivovali tradiční panenky, anime, manga a robota Paro, kterého by každý měl rád i doma. Škoda, ze čas utíkal tak rychle…Honza z 6..B slíbil, ze z fotek o našem putovaní  do Japonska vytvoří film! Těšíme se na něj!

 

Z bohaté nabídky Pikantního dne 12.5.2017 jsme si vybrali exkurzi na letiště v Ruzyni a prohlídku policejních vrtulníků. Podívali jsme se do vrtulníku záchranné služby a zjistili, jaké tam mají vybavení. Také jsme si prohlédli nejnovější vrtulník pro přepravu téměř 20 lidí. Hasiči nám předvedli své záchranářské pomůcky. Všichni byli velmi ochotní.
Bylo to velmi zajímavé dopoledne, užili jsme si i spoustu zábavy.
Někdo by si mohl myslet, že je to zejména pro kluky, ale líbilo se to i nám holkám.

Za celou skupinu                         Karolina Kouřilová   7. B

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »