Pěstuj planetu

Kategorie:
Publikováno: 7.11.2016
Autor: ir

Dne 18.10.2016 se výběr žáků 7. – 9. tříd  ZŠ a MŠ Ústavní, Praha 8 zúčastnil vzdělávacího programu „KLIMATICKÁ SNÍDANĚ“,  který uspořádala Ekumenická akademie Praha 8 – Karlín. Dva vyškolení lektoři  v délce 4×45 minut zajišťovali průběh programu.

Žáci se seznámili s hlavními pojmy souvisejícími se změnou klimatu (CO2, počasí, klima, skleníkový efekt…).  Zjišťovali souvislosti mezi spotřebou potravin a dopady na podnebí a také si uvědomili globální následky plynoucí ze změny klimatu. Během programu žáci společně posnídali a poté zjišťovali například sezónnost, zpracování a balení potravin, rostlinné a živočišné výrobky. Celé dopoledne probíhalo formou skupinové práce a přednášky. V závěru každý zúčastněný dostal propagační leták Pěstuj planetu – 5 kroků k udržitelné spotřebě potravin.

Touto akcí jsme se připojili ke Světovému dni potravin v rámci programu Skutečně zdravá škola.

 

 

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »