Pěstuj planetu

Kategorie:
Publikováno: 7.11.2016
Autor: ir

Dne 18.10.2016 se výběr žáků 7. – 9. tříd  ZŠ a MŠ Ústavní, Praha 8 zúčastnil vzdělávacího programu „KLIMATICKÁ SNÍDANĚ“,  který uspořádala Ekumenická akademie Praha 8 – Karlín. Dva vyškolení lektoři  v délce 4×45 minut zajišťovali průběh programu.

Žáci se seznámili s hlavními pojmy souvisejícími se změnou klimatu (CO2, počasí, klima, skleníkový efekt…).  Zjišťovali souvislosti mezi spotřebou potravin a dopady na podnebí a také si uvědomili globální následky plynoucí ze změny klimatu. Během programu žáci společně posnídali a poté zjišťovali například sezónnost, zpracování a balení potravin, rostlinné a živočišné výrobky. Celé dopoledne probíhalo formou skupinové práce a přednášky. V závěru každý zúčastněný dostal propagační leták Pěstuj planetu – 5 kroků k udržitelné spotřebě potravin.

Touto akcí jsme se připojili ke Světovému dni potravin v rámci programu Skutečně zdravá škola.

 

 

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky