Starověký Egypt v 5. třídách

Kategorie:
Publikováno: 7.4.2016
Autor: pz

Starověký Egypt v 5. třídách

V úterý 5.4.2016 přišla mezi žáky 5. B. a 5. C paní Mgr. Veronika Dulíková, egyptoložka a od roku 2010 účastnice našich velmi úspěšných archeologických expedic, vedených světově uznávaným egyptologem profesorem Miroslavem Bártou.

Paní Mgr. Dulíková velmi zasvěceně a poutavě seznámila žáky s historií starověkého Egypta, s prací archeologů a s unikátními nálezy našich odborníků. Své vyprávění doprovodila velmi bohatou fotografickou prezentací. O tom, že žáky její vyprávění zaujalo, svědčí i celá řada dotazů, na které dostali všichni zcela konkrétní a srozumitelné odpovědi.

Žáci paní Mgr. Dulíkové poděkovali a předali jí květiny a drobné dárky. Protože v pátek 8.4. odlétá opět na několik týdnů na expedici do Egypta, popřáli jí všichni hodně úspěchů v její práci.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky