Kouzla s fyzikou V

Kategorie:
Publikováno: 9.3.2016
Autor: rk

Na naší škole máme spoustu šikovných dětí. V letošním roce je v 6. třídách mnoho nadšenců pro zkoumání a pokusování, kteří v hodinách fyziky předvádějí a vysvětlují svým spolužákům pokusy, o nichž se dozvěděli z literatury, na internetu apod.

Vzhledem k velkému potenciálu těchto mladých vědců jsme mohli po letech obnovit akci pořádanou na naší škole – „Kouzla s fyzikou“. Celé dopoledne žáci šestých a osmých tříd předváděli a vysvětlovali jednoduché fyzikální pokusy svým spolužákům ze 4. a 5. tříd.

Žáci prvního stupně se tak dozvěděli základy jevů vedení elektrického proudu, magnetismu, šíření světla, vlastností tekutin atd. Mohli si například změřit objem plic (svého výdechu), srovnávat hustoty kapalin, udržet vodu v nádobě dnem vzhůru, vytvořit duhové mléko … Viděli, jak vyrobit lávovou lampu, nenewtonovskou kapalinu, spektrum světla či sopku.

Vystupující žáci vše pečlivě vysvětlovali a převáděli. Měli tak možnost zažít jeden vyčerpávající den z pozice učitele. Únavu jim pomáhalo překonat nejen jejich nadšení pro poznání a pozorování, ale i radost, nadšení a zaujetí jejich diváků.

Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky