Kouzla s fyzikou V

Kategorie:
Publikováno: 9.3.2016
Autor: rk

Na naší škole máme spoustu šikovných dětí. V letošním roce je v 6. třídách mnoho nadšenců pro zkoumání a pokusování, kteří v hodinách fyziky předvádějí a vysvětlují svým spolužákům pokusy, o nichž se dozvěděli z literatury, na internetu apod.

Vzhledem k velkému potenciálu těchto mladých vědců jsme mohli po letech obnovit akci pořádanou na naší škole – „Kouzla s fyzikou“. Celé dopoledne žáci šestých a osmých tříd předváděli a vysvětlovali jednoduché fyzikální pokusy svým spolužákům ze 4. a 5. tříd.

Žáci prvního stupně se tak dozvěděli základy jevů vedení elektrického proudu, magnetismu, šíření světla, vlastností tekutin atd. Mohli si například změřit objem plic (svého výdechu), srovnávat hustoty kapalin, udržet vodu v nádobě dnem vzhůru, vytvořit duhové mléko … Viděli, jak vyrobit lávovou lampu, nenewtonovskou kapalinu, spektrum světla či sopku.

Vystupující žáci vše pečlivě vysvětlovali a převáděli. Měli tak možnost zažít jeden vyčerpávající den z pozice učitele. Únavu jim pomáhalo překonat nejen jejich nadšení pro poznání a pozorování, ale i radost, nadšení a zaujetí jejich diváků.

Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »