Malá technická univerzita

Kategorie:
Publikováno: 1.12.2015
Autor: pz

 

V rámci projektu „Malá technická univerzita“ se dne 30.11. 2015 konala akce „Malý projektant“.

Navštívila nás ve škole paní lektorka, která dívkám nejdříve teoreticky přiblížila, co je důležité znát, aby se mohly stát např. projektantem vodovodní sítě. Tato akce byla součástí předmětu pracovní činnosti – volba povolání. Žákyně 8.ročníku se na 2 vyučovací hodiny staly projektanty nově vznikajícího městečka. Úspěšně zvládly stavbu domů z LEGO kostek, vybudování vodovodní sítě a zapojení domů do ní. Nechyběla ani stavba vodojemu, kanalizace a čističky odpadních vod. Na celé městečko jsme si posvítily po zapojení elektrických rozvodů a pouličního osvětlení.

Na závěr dívky dostaly diplomy a titul „Malý projektant“.
J. Stehnová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »