Astronomická přednáška.

Kategorie:
Publikováno: 29.5.2015
Autor: pz

Je ve vesmíru voda? Jsou i další obydlené planety? Co jsou černé díry? Co tvoří střed galaxie? …

Astronomická přednáška 15.5.2015

Je ve vesmíru voda? Jsou i další obydlené planety?
Co jsou černé díry? Co tvoří střed galaxie? Jak dlouho by šel Ferda Mravenec ze Země na Měsíc?

Tyto a mnoho dalších zajímavých informací se dozvěděli žáci 1. ročníku, 2. A a žáci 9. ročníku na již druhé přednášce brněnské astrofyzičky Mgr. Lenky Zychové. Děti zhlédly prezentaci o vesmíru blízkém i vzdáleném, doplněnou fotografiemi a krátkými videoprojekcemi, mohli se aktivně účastnit a ptát se na to, co je zajímá. Lenka byla aktivitou dětí mile překvapena a stejně jako ony se určitě těší na pokračování v příštím roce.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • HLAS ÚSTAVKY 2018

  HLAS ÚSTAVKY Ve středu 21. března 2018 proběhla naše už tradiční soutěž ve zpěvu Hlas Ústavky. Všechny děti zazpívaly s chutí, některé i s trémou, všem se ale vystoupení moc …Více informací »
 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »