Exkurze v SPŠS Betlémská

Kategorie:
Publikováno: 8.4.2015
Autor: rk

V rámci výuky pracovních činností – volba povolání pokračujeme i v tomto pololetí s návštěvami středních škol. Dne 20. 3. 2015 se vybraní žáci osmých a devátých ročníků zúčastnili exkurze spojené s praktickou polytechnickou výchovou na SPŠS Betlémská.

Naši žáci si vyzkoušeli práci v kovodílně – zhotovili si jednoduchý výrobek z plechu. Vyučující střední školy jim dále objasnil pracovní postupy i způsoby obrábění kovů a vysvětlil funkci strojů pro opracovávání kovů. Žáci si prohlédli kovárnu, byli seznámeni s jejím vybavením a s bezpečností práce.

Dále si naši žáci měli možnost vyzkoušet programování obráběcího stroje a s jeho pomocí naprogramovaný výrobek vysoustružit.

Akci nám zpestřilo pozorování částečného zatmění Slunce, na závěr exkurze jsme se podívali do klubovny místního kroužku, kde děti a mládež pracují na výrobě káry.

Dle slov zúčastněných žáků se jim tento způsob seznámení se se střední školou líbil více než klasická exkurze. Předpokládáme proto, že se SPŠS Betlémská budeme spolupracovat i v budoucích letech.

Zdeňka Kamarádová

 

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »