Projektová výuka fyziky

Kategorie:
Publikováno: 11.11.2014
Autor: rk

Projekty žáků realizované v hodinách fyziky v měsíci řijen.

V rámci výuky fyziky pracovali žáci během měsíce října na projektech:

6. A     –  Měření času

8. A, B – Hejblátko aneb jednoduché stroje

Úkolem projektů bylo vyrobit funkční výrobek, zpracovat k němu dokumentaci a prezentovat svou práci před spolužáky.

 

Žáci uvedených tříd se úkolů zhostili na výbornou. Projevili nápaditost, konstrukční zručnost i estetické cítění. Spolužáci i vyučující oceňovali jak výsledky jejich samostatné tvůrčí práce, tak schopnosti spolupracovat ve dvojicích či zapojení rodičů při práci na výrobcích.

 

Oproti předchozím letům se objevily i videoprezentace.

Mnohé ze žákovských výrobků si budete moci prohlédnout a vyzkoušet 4. prosince 2014 během oslav 40. výročí naší školy.

Zdeňka Kamarádová

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Připomínáme :-)

  Na pondělí 30.4.2018 vyhlašuje ředitel školy volno pro žáky. Škoní družina otevřena dle případné předběžné domluvy. Jídelna nevaří.  V pondělí 7.5.2018 je v ZŠ škola dle normálního rozvrhu včetně jídelny.Více informací »
 • Charitativní malování

  Dne 22.3.2018 v naší škole proběhla zajímavá výstava originálních obrázků, které vytvořili žáci naší školy v rámci akce „Charitativní malování“. A jak se tato akce zrodila? Zprvu byla myšlenka vyzkoušet …Více informací »
 • Hanin kufřík – pokračování

    V rámci literární výchovy i v rámci poznávání historie si naši učitelé vždy znovu s novými žáky připomínají příběh dívky Hany Bradyové z časů druhé světové války. A píší …Více informací »
 • Příjezd ze školy v přírodě Stará Živohošť

  Vážení rodiče, Vaše děti jsou již na cestě zpět  a přijedou ke škole v cca 11.30 hodin. Všichni se na Vás těší! vedení školyVíce informací »
 • Škola v přírodě Stará Živohošť

  Vážení a milí rodiče, třídy 2.A, 2.C a 4. C právě v pořádku dojely na místo pobytu  do Staré Živohošti. Mají se dobře a vypadá to, že jim bude přát …Více informací »
 • Volno pro žáky 30.4.2018

  Na pondělí 30.4.2018 vyhlašuje ředitel školy volno pro žáky. Škoní družina otevřena dle předběžné domluvy. Jídelna nevaří.  V pondělí 7.4.2018 je v ZŠ škola dle normálního rozvrhu včetně jídelny.  Více informací »