Toulcův dvůr, exkurze.

Kategorie:
Publikováno: 17.6.2014
Autor: pz

Ve středu 11.6.2014 jela třída 6.C na exkurzi do Toulcova dvora na Praze 10. Video k dispozici zde.

Po dlouhé cestě autobusem č. 177 jsme byli na místě. Toulcův dvůr je hospodářský statek, kde se dají zažít věci jako za starých časů na vesnici. Lektorka Zdeňka nás naučila mlátit cepem obilí, pak ho umlít, prosít a upéct z těsta chleba. Moc nám i chutnal, náš první pečený chleba v životě.
Ve velikém vedru jsme se pak ve zdraví vrátili do školy.

Video k dispozici zde.

Zapsala Dominika Hejlová, 6.C.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »