4.A+5.B – Mise Vyšehrad

Kategorie:
Publikováno: 20.5.2013
Autor: skoupil

24. dubna vyrazily 4. A a . 5. B na Misi Vyšehrad.

Děti , doprovázené
průvodcem „Kolegou badatelem“, pátraly ve skupinkách po atributech erbu Vyšehradu. Nejprve v Královské a knížecí akropoli, poté v kostele sv. Petra a Pavla, kde pod záštitou krále Vladislava I. přály naší zemi jen to nejlepší. Na vyšehradském hřbitově a Slavíně zjišťovaly informace o našich slavných, nakonec prošly podzemními kasematy až do tajemného sálu Gorlice, kde jsou umístěny originální sochy z Karlova mostu. Zde doplnily získané atributy na erb a slavnostně jej odnesly do Starého purkrabství. Prostřednictvím herních situací se tak seznámily s nejvýznamnějšími událostmi z mytologie a historie Vyšehradu.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »