4.A+5.B – Mise Vyšehrad

Kategorie:
Publikováno: 20.5.2013
Autor: skoupil

24. dubna vyrazily 4. A a . 5. B na Misi Vyšehrad.

Děti , doprovázené
průvodcem „Kolegou badatelem“, pátraly ve skupinkách po atributech erbu Vyšehradu. Nejprve v Královské a knížecí akropoli, poté v kostele sv. Petra a Pavla, kde pod záštitou krále Vladislava I. přály naší zemi jen to nejlepší. Na vyšehradském hřbitově a Slavíně zjišťovaly informace o našich slavných, nakonec prošly podzemními kasematy až do tajemného sálu Gorlice, kde jsou umístěny originální sochy z Karlova mostu. Zde doplnily získané atributy na erb a slavnostně jej odnesly do Starého purkrabství. Prostřednictvím herních situací se tak seznámily s nejvýznamnějšími událostmi z mytologie a historie Vyšehradu.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky