Proč skládat mezinárodní jazykové zkoušky pod záštitou University of Cambridge.

Publikováno: 27.3.2012

Už třetím školním rokem běží u nás ve škole přípravné kurzy British Council k mezinárodně uznávaným jazykovým zkouškám pod záštitou University of Cambridge. Škola nabízí možnost zprostředkování těchto zkoušek i pro vážné zájemce z řad veřejnosti. Podrobně viz dále.

Naše škola se letos zapojila do programu přípravy žáků na mezinárodní zkoušky Cambridge Young Learners English Tests. Ve spolupráci s British Council tak naši žáci mohou získat prestižní certifikáty a ověřit si své znalosti angličtiny pod záštitou University of Cambridge.

Více informací naleznete na www.cambridgeesol.org nebo www.britishcouncil.cz.

Proč skládat zkoušky Cambridge ESOL?

Cambridge ESOL je součástí renomované univerzity v Cambridge. Certifikáty jsou uznávány vzdělávacími centry a zaměstnavateli po celém světě jako důkaz jazykové kompetence v angličtině. Každý certifikát Cambridge ESOL je důkazem praktických jazykových dovedností na přesně určené úrovni.

Pro  děti ve věku 7 – 12 let jsou určeny zkoušky Cambridge YLE:

Zkoušky  Cambridge YLE mají tři stupně náročnosti: Starters, Movers a Flyers.

Skládají se ze 3 částí:          Čtení a psaní

Poslech

Mluvení

Příprava na zkoušky i zkoušky samotné jsou pro děti velmi inspirující a motivující. Děti při zkoušce mimo jiné omalovávají, kreslí a mluví se zkoušejícím – rodilým mluvčím. Postupně si tak zvykají na celý proces zkoušek, stávají se sebejistými a právem pyšnými na svůj výkon a úroveň .

Všichni kandidáti na celém světě podléhají stejným pravidlům a dostávají stejné certifikáty Cambridge ESOL.

Pro děti 11 – 15 let jsou určeny zkoušky KET for Schools a PET for Schools.

KET (Key English Test) for School je certifikát prokazující, že žák základní školy zvládá běžnou mluvenou a psanou angličtinu na základní úrovni.

PET (Preliminary English Test) for School je certifikát prokazující, že žák základní školy zvládá běžnou mluvenou a psanou angličtinu na mírně pokročilé úrovni.

·         Obě zkoušky jsou speciálně přizpůsobeny, aby vyhovovaly zájmu žáků, a zvyšovaly tak jejich motivaci učit se angličtině.

·         Dodají žákům sebedůvěru a přináší jim povzbuzení, by pokračovali v cestě dosažení dalších kvalifikačních stupňů (viz tabulka níže).

·         Dávají žákům náskok do života. Tyto certifikáty jsou uznávány fakultami, univerzitami, zaměstnavateli a státními správami na celém světě.

Zkoušky mají tři části:

·         Čtení a psaní

·         Poslech

·         Mluvení

Úspěšní uchazeči  získají certifikát s uvedením hodnocení absolvování . Kdo nedosáhne hodnocení, že prospěl u zkoušky PET, avšak prokáže schopnosti odpovídající  nižší úrovni, získá  certifikát KET.

Angličtina se v Evropě rozděluje podle takzvaného Společného evropského referenčního rámce na stupně A1 – C2. (Common European Framework of Reference for English – CEFR)

CEFR

Obecná Angličtina

C2