Exkurze do Hrdličkova muzea člověka .

Kategorie:
Publikováno: 6.12.2011
Autor: pz

Ve čtvrtek 1.12.2011 odpoledne se skupina osmáků a deváťáků s paní učitelkou vydala na plánovanou exkurzi do přírodovědného Hrdličkova muzea člověka UK v Praze na Karlově.

Hrdličkovo muzeum člověka UK bylo založeno za první republiky. Paní průvodkyně nám vše podrobně ukázala a popsala. Viděli jsme různé lidské kostry našich lidských předků i zvířátek, různé preparáty biologických tkání. Nejvíce nás tak jako vždy zaujaly lidské mumie, kterých má muzeum celou řadu. Na samý závěr prohlídky jsme zažili na pokyn hasičů, kteří najednou přijeli,  opravdovou evakuaci budovy, neboť v laboratoři vědeckého oddělení se rozbila lahvička s neznámou látkou. Nikomu se ale nic nestalo. Akce se vydařila a moc se nám tam líbilo.
 Zapsaly žákyně Granatová a Kučerová.   

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky