Exkurze do Hrdličkova muzea člověka .

Kategorie:
Publikováno: 6.12.2011
Autor: pz

Ve čtvrtek 1.12.2011 odpoledne se skupina osmáků a deváťáků s paní učitelkou vydala na plánovanou exkurzi do přírodovědného Hrdličkova muzea člověka UK v Praze na Karlově.

Hrdličkovo muzeum člověka UK bylo založeno za první republiky. Paní průvodkyně nám vše podrobně ukázala a popsala. Viděli jsme různé lidské kostry našich lidských předků i zvířátek, různé preparáty biologických tkání. Nejvíce nás tak jako vždy zaujaly lidské mumie, kterých má muzeum celou řadu. Na samý závěr prohlídky jsme zažili na pokyn hasičů, kteří najednou přijeli,  opravdovou evakuaci budovy, neboť v laboratoři vědeckého oddělení se rozbila lahvička s neznámou látkou. Nikomu se ale nic nestalo. Akce se vydařila a moc se nám tam líbilo.
 Zapsaly žákyně Granatová a Kučerová.   

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »