Exkurzní den 6.B

Kategorie:
Publikováno: 3.6.2010
Autor: bk

V den voleb byl ve většině škol vyhlášen exkurzní den. Třída 6.B se rozhodla navštívit jedno z nejpamátnějších míst naší historie a kultury – Vyšehrad.

Na tento výlet se třída dobře připravila. V rámci občanské výchovy zpracovali někteří žáci práci o historii a významu  Vyšehradu. Počasí nám přálo a nic nám náladu nekazilo. Prohlédli jsme si zbytky bývalých staveb a místa o kterých ve svých "Starých pověstech českých" psal Alois Jirásek (o Přemyslu, kněžně Libuši a jejích věštbách, o Horymírovi a Šemíkovi). Navštívili jsme kapitulní chrám sv. Petra a Pavla, kde jsme si připomněli pověst související s jeho stavbou. Nakonec jsme si prohlédli vyšehradský hřbitov, kde jsou pochování slavní velikáni naší literatury, hudby, sportu, divadla a filmu aj.  např. B.Němcová, K.H.Mácha, B.Smetana, A.Dvořák, J.Bican, V.Burian, W.Matuška a mnoho dalších.
Zbyl nám i čas na občerstvení. Všem se tento výlet nebo chcete-li exkurze, líbil a určitě se  někdy příště vydáme na další zajímavá místa. Někteří pořídili pěkné fotografie, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »