Exkurzní den 6.B

Kategorie:
Publikováno: 3.6.2010
Autor: bk

V den voleb byl ve většině škol vyhlášen exkurzní den. Třída 6.B se rozhodla navštívit jedno z nejpamátnějších míst naší historie a kultury – Vyšehrad.

Na tento výlet se třída dobře připravila. V rámci občanské výchovy zpracovali někteří žáci práci o historii a významu  Vyšehradu. Počasí nám přálo a nic nám náladu nekazilo. Prohlédli jsme si zbytky bývalých staveb a místa o kterých ve svých "Starých pověstech českých" psal Alois Jirásek (o Přemyslu, kněžně Libuši a jejích věštbách, o Horymírovi a Šemíkovi). Navštívili jsme kapitulní chrám sv. Petra a Pavla, kde jsme si připomněli pověst související s jeho stavbou. Nakonec jsme si prohlédli vyšehradský hřbitov, kde jsou pochování slavní velikáni naší literatury, hudby, sportu, divadla a filmu aj.  např. B.Němcová, K.H.Mácha, B.Smetana, A.Dvořák, J.Bican, V.Burian, W.Matuška a mnoho dalších.
Zbyl nám i čas na občerstvení. Všem se tento výlet nebo chcete-li exkurze, líbil a určitě se  někdy příště vydáme na další zajímavá místa. Někteří pořídili pěkné fotografie, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky