LITERÁRNÍ SOUTĚŽ PRO MLADŠÍ ŽÁKY

Kategorie:
Publikováno: 21.4.2009
Autor: ZSuManager

V březnu 2009 tvořili žáci 2. – 5. tříd své první vlastní literární pokusy v rámci školní soutěže „O ZLATÉHO ÚSTAVNÍHO RORÝSE“. Výsledky soutěže najdete v příloze a ukázky vítězných prací v kategorii DOKUMENTY – DOWNLOAD – Sborník literární soutěže. Ceny vítězům předala dne 30.4.2009 spisovatelka paní Ivona Březinová.

Básničky, básně, minipříběhy, pohádečky, pohádky, povídečky, povídky, příběhy na téma  "Zvířata, rostliny, lidé" psaly děti 2. – 5. tříd a nejlepší z nich vybírala vždy dětská porota v každé jednotlivé třídě.

Zde jsou jména vítězných autorů v každém ročníku:

Miroslav Falcmann, 2.A
Daniel Ryjant, 3.C 
Martina Belzová, 4.A
Marek Klofáč, 5.A.

Martina Belzová navíc získala i cenu Sympatie 2009.

Čestná uznání obdrželi:

Matěj Veleba, Anna Fišerová, Tomáš Vítek, Matyáš Křapa, Vojtěch Lejsek, Adam Mustapha, Nikola Štucaurová, Míša Kadlecová, Dominika Martonová, Marek Foldi, Karel Valenta, Tereze Vlnařová, Tereza Černá, Tereza Kaplanová.

Ceny oceněným malým spisovatelům předá dne 30.4.2009 ve škole paní spisovatelka Ivona Březinová, která si také s dětmi popovídá o "spisovatelském řemesle".

Všem účastníkům děkujeme za krásná díla a srdečně blahopřejeme!!

Ředitelství školy.

 

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »