Mediální výchova s Lucií Výbornou

Kategorie:
Publikováno: 31.10.2007
Autor: ustavni

V úterý 23.10. navštívila naši školu známá moderátorka Lucie Výborná. Přišla si na základě pozvání paní učitelky Blanky Fajkusové popovídat s žáky 6. a 7. tříd o svých zkušenostech ze světa médií.


Řeč byla o tištěných médiích, o rozdílech mezi seriózním a bulvárním tiskem, o tom, co je to infotainment a jak poznáme v tisku skrytou reklamu. Nechyběl ani kritický pohled na časopisy pro dospívající mládež a na to, jak jsou v tisku upravovány obrázky, aby byly pro čtenáře atraktivnější. Žáci se zamýšleli nad tím, jak často jsou při čtení svých oblíbených časopisů oběťmi manipulace.

Setkání s Lucií Výbornou a s mediální výchovou nebylo, doufáme, poslední. Paní moderátorka slíbila, že v únoru pohovoří o manipulacích v rádiích a televizích.

Těšíme se na další setkání.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky