Basketbal

Kategorie:
Publikováno: 15.2.2007
Autor: bohous

Po krátké přestávce na konci loňského a začátku letošního roku začaly sportovní soutěže druhého pololetí. Jako první se do soutěží úspěšně zapojili basketbalisté a basketbalistky.

Po loňských vynikajících úspěších jsme s určitými obavami čekali, jak si dne 13.2.2007 povede v obvodním kole nově sestavený tým basketbalistů. K Honzovi Veselému, který jediný zbyl z loňské základní pětky, přišli Marek Břenda, Petr Pícha, Jakub Petříček, Lukáš Bauer a Petr Lochman.
Obavy byly zbytečné. Chlapci po výhrách nad ZŠ Na Korábě 22 : 12, ZŠ Molákova 20 : 6, ZŠ Libčická 28 : 17, ZŠ Na Šutce 25 : 18 a ZŠ Mazurská 12 : 6 vyhráli obvodní kolo. Spolu se ZŠ Mazurská, která skončila na druhém místě, postoupili do dalších kol pražské soutěže. Protože se obvodní kolo hrálo v naší škole, měli hráči i velkou diváckou podporu svých spolužáků. Zaskvěl se Honza Veselý, který byl autorem většiny našich košů. Ostatní hráči hráli velmi zodpovědně zejména v obraně a po odstranění nepřesností ve střelbě budou i oni častěji zapisováni do listiny střelců.

Po roční pauze sestavily svůj tým i dívky. Základ tvořily žákyně 9.B, doplněné o dvě hráčky ze sedmých tříd. Reprezentovaly nás Míša Čejková, Klára Ernestová, Kristýna Vočadlová, Sandra Volkánová a "sedmačky" Vendula Bezchlebová a Martina Bernardová. Obvodní kolo proběhlo 14.2.2007, rovněž v naší škole. I soutěž dívek se těšila velké divácké podpoře. Děvčata podala velmi nadšený a obětavý výkon. Přestože v ostatních družstvech hrály basketbalistky, herně s nimi naše hráčky držely krok. Slabinou však byla nepřesná střelba. Nakonec po výhře nad ZŠ Žernosecká obsadila děvčata krásné a nečekané 4. místo. Všechny hráčky si zaslouží naše uznání.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky