Vánoční šachový turnaj

Kategorie:
Publikováno: 26.12.2006
Autor: ustavni

Tradiční vánoční šachový turnaj ZŠ Ústavní proběhl ve středu 20.12.2006 v dopoledních hodinách ve sborovně školy. Simultánku na dvanácti šachovnicích sehrál s žáky opět jako v minulých ročnících pan Nikola Štefan, závodní hráč šachu USK Praha.

Simultánní partii na celkem dvanácti šachovnicích sehrála většina z 23 přihlášených dětí proti panu Štefanovi hned po ránu, pro zahřátí. Nikomu se nepodařilo mistra šachu porazit, ale někteří sklidili pochvalu.
Poté se rozběhl samotný turnaj. Nejmladší účastníci byli ze 3. ročníku, Tomáš Lébl a Otík Šlégr, nejstarší z 9. ročníku, Marek Břenda a Petr Pícha. Na 64 polích bojovala i dvě děvčata, Anička Jelínková a Martina Vasilová.
Po nelítostných vyřazovacích bojích za dozoru rozhodčího pana Štefana zůstali neporaženi v mladší kategorii Eduard Dziak z 5.A a ve starší Petr Lochman z 8.B. Za nejlépe sehranou partii byl odměněn diplomem a také bonboniérou jako vítězové žák Petr Pícha z 9.A.
Gratulujeme vítězům, děkujeme panu Nikolovi Štefanovi za odbornou pomoc a vedení turnaje a děkujeme všem žákům za účast a za předvedené výkony, na kterých bylo vidět, že šach je ta nejúžasnější hra na světě. Těšíme se zase příště!!
Ředitelství školy.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky

 • Nabídka fotografování

  Vážení rodiče, ve Vaší škole proběhne v pondělí 19.3. fotografování dětí do dárkového souboru Dvojportrét. Sada a zvolené pozadí je k nahlédnutí níže. Jedná se o sady fotografií s portrétem …Více informací »
 • Návrat 7. tříd z lyžařského výcviku

  Z důvodu virové epidemie se žáci 7. tříd vrátili z lyžařského výcviku již  ve čtvrtek 1.3.2018. Po vyúčtování a uzavření celé akce dostanou všichni účastníci veškeré informace. Děkujeme za pochopení.Více informací »
 • Výdej přihlášek na SŠ

  Výdej přihlášek na SŠ a víceletá gymnázia bude probíhat v týdnu od 5.2.2018 do 9.2.2018.Více informací »
 • Přihlášky na střední školy 2018

  Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom Vás upozornit na nutnost podat přihlášku na střední školu nejpozději do 1.3.2018. Bližší informace získáte na stránce výchovného poradenství.Více informací »
 • Žáci sobě

  V minulém roce jsme se žáky sedmých až devátých tříd v hodinách pracovního vyučování řešili, jakým profesím se věnují jejich rodiny.Více informací »
 • Sbírka pro Bulovku

  Oznamujeme všem, že dobročinná sbírka na nákup cytoskopu pro dětskou chirurgii Nemocnice Na Bulovce vynesla Kč 7717,-. Děkujeme všem dárcům, peníze byly naším SRPŠ odeslány na účelový účet nemocnice.Více informací »