Vánoční šachový turnaj

Kategorie:
Publikováno: 26.12.2006
Autor: ustavni

Tradiční vánoční šachový turnaj ZŠ Ústavní proběhl ve středu 20.12.2006 v dopoledních hodinách ve sborovně školy. Simultánku na dvanácti šachovnicích sehrál s žáky opět jako v minulých ročnících pan Nikola Štefan, závodní hráč šachu USK Praha.

Simultánní partii na celkem dvanácti šachovnicích sehrála většina z 23 přihlášených dětí proti panu Štefanovi hned po ránu, pro zahřátí. Nikomu se nepodařilo mistra šachu porazit, ale někteří sklidili pochvalu.
Poté se rozběhl samotný turnaj. Nejmladší účastníci byli ze 3. ročníku, Tomáš Lébl a Otík Šlégr, nejstarší z 9. ročníku, Marek Břenda a Petr Pícha. Na 64 polích bojovala i dvě děvčata, Anička Jelínková a Martina Vasilová.
Po nelítostných vyřazovacích bojích za dozoru rozhodčího pana Štefana zůstali neporaženi v mladší kategorii Eduard Dziak z 5.A a ve starší Petr Lochman z 8.B. Za nejlépe sehranou partii byl odměněn diplomem a také bonboniérou jako vítězové žák Petr Pícha z 9.A.
Gratulujeme vítězům, děkujeme panu Nikolovi Štefanovi za odbornou pomoc a vedení turnaje a děkujeme všem žákům za účast a za předvedené výkony, na kterých bylo vidět, že šach je ta nejúžasnější hra na světě. Těšíme se zase příště!!
Ředitelství školy.

ŽK a rozvrhy tříd

Vyhledávání

Novinky